Złoty Puchar CONCACAF: porażka Amerykanów, Meksyk z Jamajką w finale

Bartosz Orłowski 23.07.2015

Meksyk i Jamajka zagrają w finale piłkarskich mistrzostw Ameryki Pn., Środkowej i Karaibów (CONCACAF). W półfinałach Złotego Pucharu CONCACAF, rozgrywanego w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, współgospodarze, Amerykanie przegrali z Jamajką 1:2 (0:2), a Meksyk po dogrywce pokonał Panamę również 2:1 (0:0).

Ogromne emocje towarzyszyły spotkaniu Meksyku z Panamą, które odbyło się w Atlancie. Panamczycy prowadzili od 56. minuty, kiedy to gola strzelił Roman Torres, choć od 24. minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Luisa Tejady.

Meksyk wyrównał dopiero w 9. minucie doliczonego czasu; gola z karnego strzelił Andres Guardado. Ten sam zawodnik ustalił wynik meczu w doliczonym czasie pierwszej połowy dogrywki.

Drugiemu półfinałowi nie towarzyszyły takie emocje. Amerykanie już do przerwy przegrywali w Atlancie z Jamajką 0:2 po golach Darrena Mattocksa (30.) i Gilesa Barnesa (35.). Honorowego gola dla współgospodarzy turnieju strzelił Michael Bradley (47.).

W sobotę w Chester Stany Zjednoczone zagrają o 3. miejsce z Panamą, a w niedzielnym finale Meksyk zmierzy się w Filadelfii z Jamajką.