Gaszerbrum II: pogoda zmorą Polaków. "Jest za ciepło"

polskieradio.pl
Bartosz Orłowski 23.07.2015

Olek Ostrowski i Piotr Śnigórski próbują zdobyć szczyt Gaszerbrum II. W przypadku sukcesu w planach mają też zjazd na nartach z ośmiotysięcznika. Ich wysiłek torpeduje jak na razie pogoda.

Konkretnie chodzi o zbyt wysokie temperatury. - Jesteśmy w tej chwili w pierwszym obozie, w okolicach 6000 metrów, w planach było dojście do "dwójki", ale jest za ciepło. Śnieg topnieje, robi się miękki i ciężko się chodzi - relacjonuje Ostrowski.

Polacy nie rezygnują jednak z osiągnięcia celu. - W czwartek i piątek jest krótkie okno pogodowe. Na pewno w nocy wyjdziemy w górę i będziemy chcieli spróbować dojść do C3. Czwartek jest realny na atak szczytowy - mówił w środowe popołudnie Ostrowski.

"Ruszamy dzisiaj w nocy do góry! Na czwartek-piątek jest krótkie okno pogodowe. Chcemy je wykorzystać bo następnego raczej nie będzie. Dobra energia! Hej!"

Posted by climb2ski.pl on 20 lipca 2015Olek Ostrowski i Piotr Śnigórski są w drodze na szczyt Gaszerbrum II, na który wejdą, by potem zjechać z 8035 m na nartach. To pierwsza polska wyprawa narciarska w Karakorum. Do tej pory nikt tam na nartach nie jeździł. - My chcemy to zmienić - mówił Olek Ostrowski w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl tuż przed startem ekspedycji.

Postępy wyprawy można śledzić w naszym specjalnym serwisie Gaszerbrum II - niezwykła wyprawa Portal Polskieradio.pl jest patronem medialnym wyprawy.

bor

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!