Igrzyska Paraolimpijskie: sportowcy dopięli swego, transmisje w TVP

IAR
Bartosz Orłowski 23.07.2015

"Tak dla Rio" to hasło akcji, która miała na celu zwiększenie zainteresowania igrzyskami paraolimpijskimi, a w konsekwencji przeprowadzanie transmisji z tego wydarzenia z TVP. Organizatorami byli sami sportowcy i osiągnęli swój cel. Telewizja Polska potwierdziła, że planuje relacje z tych zmagań.

Pomysłodawczynią akcji jest pływaczka Karolina Hamer - szesnastokrotna medalistka Mistrzostw Świata i Europy. Zapowiedziała, że po zebraniu tych podpisów, razem z innymi niepełnosprawnymi sportowcami zapuka do drzwi prezesa Telewizji Polskiej. Chcieli w ten sposób pokazać, że ruch paraolimpijski interesuje nie tylko niepełnosprawnych, ale także wielką rzeszę kibiców.

W akcję zbierania podpisów zaangażowali się też inni nasi niepełnosprawni sportowcy, między innymi Tomasz Hamerlak, Katarzyna Rogowiec i Janusz Rokicki. Tę ideę wsparli ponadto pełnosprawni sportowcy: Anita Włodarczyk, Tomasz Majewski i Rafał Sonik.

Zbieranie podpisów będzie trwać jeszcze 98 dni, ale na odpowiedź z Woronicza nie trzeba było długo czekać.

TVP na "tak" dla "Tak dla Rio"

Telewizja publiczna będzie transmitować zawody, które będą pokazywane przede wszystkim na kanale TVP Sport. Wicedyrektor kanału Marian Kubalica przyznał, że jeszcze nie jest znana dokładna liczba transmisji. Można jednak spodziewać się transmisji z dyscyplin, w których nasi paraolimpijczycy odnoszą największe sukcesy.

Retransmisje z Rio planowane są także w kanałach regionalnych Telewizji Polskiej. Nie wykluczone, że pojawią się także na głównych kanałach: TVP1 i TVP2.

Dokładny plan transmisji z Rio ma zostać zaprezentowany jesienią.

bor

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!