Liga Europy: szwedzka policja obawia się kibiców Śląska. "Spodziewamy się gorącej atmosfery"

IAR
Paweł Słójkowski 23.07.2015

Szwedzka policja obawia się bójek i zamieszek w związku z czwartkowym meczem drugiej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europejskiej IFK Goeteborg - Śląsk Wrocław. Drużyny zagrają przy częściowo zamkniętych trybunach.

- Spotkanie zostało zakwalifikowane jako mecz wysokiego ryzyka, więc postanowiliśmy zamknąć 30 procent widowni i spotkanie będzie oglądało zamiast 18 tylko 12 tysięcy widzów - powiedział dyrektor handlowy szwedzkiego klubu Andrej Haeggblad.

Szwedzka policja obserwuje drogę E-6 pomiędzy Ystad gdzie dopływają promy z Polski do Goeteborga. W akcji biorą udział policyjne samochody używane podczas demonstracji oraz helikoptery.

Czytaj dalej
legia 1200.jpg
Liga Europy: polskie zespoły powalczą o awans

- W środę wieczorem zatrzymano 21 awanturujących się na parkingach osób, z czego w siedmiu przypadkach zdecydowano o odesłaniu do Polski - powiedział inspektor Christer Fuxborg.

Dziennik "Goeteborgs Posten" pisze o "chuliganach z Polski", a służby porządkowe z Goeteborga od środy wieczora obserwują Polaków starając się zidentyfikować pseudokibiców, w czym pomagają im dwaj policjanci z Wrocławia.

- Spodziewamy się około 500 kibiców z Polski. Według obserwacji naszych polskich kolegów większość to miłośnicy futbolu, lecz już zauważyliśmy grupę konfliktową. Są to znane polskiej policji osoby z Krakowa - powiedział Fuxborg.

Podkreślił, że szwedzka policja stara się nie prowokować i prowadzone są tylko obserwacje, pomimo że polscy kibice spożywają przywieziony z kraju alkohol w miejscach publicznych, co jest niezgodne z tutejszym prawem.

- O godzinie 14. było w miarę spokojnie, lecz spodziewamy się gorącej atmosfery pod wieczór. Na parkingu gdzie zbierają się polscy kibice wielu było już w południe wyraźnie zmęczonych piciem piwa. My ich nie tylko obserwujemy lecz i chronimy, i autobusy z Wrocławia stoją zabezpieczone na zamkniętym parkingu, gdyż wcześniej podczas meczów z polskimi drużynami zdarzały się przypadki przebijania opon - dodał Fuxborg.

Wcześniej policja udaremniła ustawkę między pseudokibicami IFK i Śląska.

Spotkanie w Goeteborgu rozpocznie się o godz. 19. Śląsk w pierwszym pojedynku ze szwedzką drużyną bezbramkowo zremisował. Zwycięzca dwumeczu w trzeciej rundzie zagra z Belenenses Lizbona.

ps

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!