Igrzyska bez polskich łuczników

PAP
Piotr Grabka 21.06.2012
Igrzyska bez polskich łuczników
foto: www.archery.pl

"Biało-czerwoni" nie będą rywalizować o medale olimpijskie w turnieju łuczniczym w Londynie. W amerykańskim Ogden nasza drużyna zajęła dopiero 17. miejsce.

Rafałowi Dobrowolskiemu (Stella Kielce), Piotrowi Nowakowi (Karima Prząsław) i Piotrowi Piątkowi (Łucznik Żywiec) zabrakło pięciu punktów, aby zakwalifikować się do 1/8 finału. Najcelniej strzelali łucznicy Tajwanu - 1942 pkt.

Szansę startu w turnieju drużynowym w Londynie mają nadal Polki: Natalia Leśniak, Wioleta Myszor (obie Łucznik Żywiec) oraz Anna Szukalska (Czarna Strzała Bytom), które w 1/8 finału turnieju kwalifikacyjnego w Ogden zmierzą się z zawodniczkami Kazachstanu Anastaziją Bannową, Jeleną Li i Faridą Tukiebajewą.

Jeśli Polki wygrają ten mecz, to w ćwierćfinale strzelać będą ze zwycięzcą spotkania Iran - Japonia. W eliminacjach drużyn nie mających jeszcze prawa startu w igrzyskach biało-czerwone z 1880 punktami zajęły siódme miejsce.

Trzy czołowe drużyny z Ogden kobiet i mężczyzn pojadą do Londynu. Jak na razie miejsce dla Polski w olimpijskim turnieju indywidualnym wywalczyła tylko Leśniak zajmując dziewiąte miejsce w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Turynie.

pg

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!