Kibice czekają na drugi medal Polaków na paraolimpiadzie

PAP
Aneta Hołówek 31.08.2012

W piątek Polacy nie zdobyli w Londynie żadnego medalu XIV paraolimpiady, ale kilka zawodniczek uplasowało się na czołowych miejscach, m.in. Renata Chilewska była czwarta, a Daria Kabiesz piąta w rzucie dyskiem.

Chilewska (Start Szczecin), mimo że wynikiem 25,80 o 33 cm poprawiła rekord życiowy ustanowiony w ubiegłym roku w Nowej Zelandii, gdzie wywalczyła srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw świata, w stolicy Wielkiej Brytanii nie zdołała stanąć na podium. Chorąży reprezentacji wystartuje jeszcze w konkursie pchnięcia kulą.
Także w konkursie dyskobolek, ale w innej kategorii niepełnosprawności, piąte miejsce zajęła pochodząca z Cieszyna Kabiesz (Start Wrocław) - 24,99 m.
Niepocieszona była wicemistrzyni globu 2011 i tegoroczna mistrzyni Europy Marta Langner (Start Zduńska Wola). Rezultat 4,20 w skoku w dal dał jej szóstą lokatę. Z innych polskich lekkoatletów, którzy w piątek wystąpili w finale, na dziewiątej pozycji w rzucie maczugą uplasował się Maciej Sochal (Start Koszalin) - 29,75 m.
Kozdryk (Start Radom), która w Pekinie zdobyła srebrny medal w kategorii do 44 kg, w Londynie, leżąc na ławeczce wycisnęła ciężar o wadze 95 kg i zajęła piąte miejsce. Zwyciężyła Nigeryjka Ivory Nwokorie znakomitym rezultatem 109 kg.
Na pływalni, gdzie na trybunach zasiadł komplet 17 tys. widzów, pochodzący z Mińska Mazowieckiego Grzegorz Polkowski (IKS AWF Warszawa) ukończył finałowy wyścig na 100 m stylem dowolnym na ósmej pozycji - 1.02,72. Triumfował Amerykanin Bradley Snyder - 57,43.
Natalia Partyka (Szansa Start Gdańsk), która w olimpijskim turnieju tenisa stołowego dotarła do 1/16 finału, w swym drugim paraolimpijskim meczu odniosła drugie zwycięstwo, pokonując Chinkę Qian Yang 3:0 (11:4, 11:7, 11:9).
Koszykarze na wózkach, debiutujący w igrzyskach, wygrali swój drugi pojedynek w grupie z Japonią 78:53 (w czwartek pokonali Kolumbię 63:45). W sobotę czeka ich trudne spotkanie z Kanadą.
Po dwóch dniach XIV paraolimpiady Polacy mają w dorobku jeden medal. W czwartek srebrny w wyścigu na 3000 m na torze kolarskim wywalczyła Anna Harkowska (Warmia i Mazury Olsztyn).

ah

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!