Majewski: 10 medali w Londynie obrazuje nasz potencjał

polskieradio.pl
Martin Ruszkiewicz 31.12.2012

Tomasz Majewski - dwukrotny złoty medalista w pchnięciu kulą na igrzyskach w Pekinie i w Londynie - w radiowej Trójce podsumował mijający rok.

Niewątpliwie najważniejszymi wydarzeniami 2012 roku były Euro 2012 organizowane przez Polskę i Ukrainę oraz igrzyska olimpijskie w Londynie.

Tomasz Majewski w "Trzeciej Stronie Medalu" stwierdził, że owszem, polscy piłkarze ponieśli porażkę, ale w sportach zespołowych odpowiedzialność za wynik spoczywa na wielu osobach, co nie zawsze ma pozytywny wydźwięk.

- To wszyscy muszą chcieć, nie tylko parę osób na boisku. Jeśli drużyna byłaby odpowiednio zmotywowana to dużo lepiej by to wyglądało - stwierdził lekkoatleta.

Mistrz olimpijski podsumował również igrzyska olimpijskie w Londynie. Zdaniem Majewskiego, 10 medali dla biało-czerwonych obrazuje potencjał polskiego sportu.

- To jest nasza pozycja, nasz poziom i aby zrobić krok w przód musielibyśmy przeznaczyć na to olbrzymie środki - zaznaczył olimpijczyk.

Gość "TSM" stwierdził, że wszystko rozbija się o pieniądze. Majewski wyjaśnił, że jeśli chcemy osiągać sukcesy, trzeba zacząć wydawać bardzo duże sumy. Poza tym - dodał mistrz olimpijski - mamy opóźnienie jeśli chodzi o infrastrukturę i to działa na naszą niekorzyść.

Posłuchaj całej rozmowy z Tomaszem Majewskim w "Trzeciej Stronie Medalu".

mr

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!