Pierwsze szanse na medale dla Polski - już w sobotę!

Czwórka
Bartosz Chmielewski 27.07.2012
Sylwia Gruchała
Sylwia Gruchała, foto: fot. Darek Matyja

Choć słuchacze Czwórki największe nadzieje wiążą z siatkarzami i wioślarzami, to realne szanse na podium ma wielu innych sportowców. Już pierwszego dnia igrzysk o medale będzie biła się piękna florecistka, Sylwia Gruchała.

Gruchała ma już w kolekcji medale z igrzysk w Sydney i w Atenach. Bój o kolejny krążek we florecie nasza zawodniczka rozpocznie w sobotę, tuż po 14, kiedy to zmierzy się z Japonką Kanae Ikehatą. W rankingu światowym dzieli je 25 pozycji na korzyść Gruchały, która jest dziewiąta.

- W sobotę będziemy mogli też oglądać zmagania Nadieżdy Ziemby i Roberta Mateusiaka, naszego eksportowego mikstu badmintonowego, który może powalczyć o wejście do strefy medalowej – mówił w Czwórce nasz ekspert, Łukasz Adamczyk. Polska para, która w tym roku wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy, w grupie B rywalizować będzie z reprezentującymi Kanadę Grace Gao i Tobym Ng, Japończykami Reiko Shiotą i Shintaro Ikedą oraz rozstawionymi z numerem czwartym Duńczykami Christinną Pedersen i Joachimem Fischerem.

O godzinie 11 w sobotę wystartują kolarze, tu możemy liczyć na Michała Gołasia i Michała Kwiatkowskiego. W sobotę na 100 metrów w stylu motylkowm wystartuje Otylia Jędrzejczak. Nasza pływaczka na tym dystansie, na igrzyskach w Atenach w 2004 roku zdobyła srebro.

W niedzielę liczymy na naszego żeglarskiego championa Mateusza Kusznierewicza oraz będziemy trzymać kciuki za polskich siatkarzy, którzy na początek igrzysk zmierzą się Włochy. Początek meczu już o 20.

Przypominamy, że na igrzyskach w Pekinie polscy sportowcy zdobyli w sumie 10 medali.

Więcej na temat polskich medalowych szans i oczekiwań kibiców dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!