Częstotliwość publikacji, zdaniem dziennikarza nasila się przy okazji ważnych z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa wydarzeń, m.in.: rozmów na temat baz NATO w Polsce, tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej czy spotkania z prezydentem USA Donaldem Trumpem i amerykańską administracją.
Jak przyznał Wojciech Wybranowski, takie działania mogą być bardzo niepokojące, nie tylko dla Polaków, ale i przywódców zagranicznych. - Tuż przed ubiegłorocznym szczytem NATO w Warszawie pojawił się np. w Gazecie Wyborczej artykuł o związkach Antoniego Macierewicza z Kremlem. Takie informacje szybko uaktywniają opozycję, która domaga się zawieszenia ministra obrony. Takie informacje nie służą dobru naszego kraju – argumentował gość audycji.
Dziennikarze przeanalizowali ponad 300 publikacji, które pojawiły się w ciągu niespełna dwóch lat od wyborów parlamentarnych i objęcia stanowiska szefa MON przez Macierewicza. – Ukazuje się w nich oblicze wojny informacyjnej prowadzonej przez takie czasopisma jak: Gazeta Wyborcza, Frankfurter Allgemeine Zeitung czy Die Zeit. Budują one narracje o tym, że Antoni Macierewicz jest jakoby powiązany z rosyjska mafią, czy pośrednio ze znajomymi Wladimira Putina. Tymczasem oskarżeniami o antysemityzm można zniszczyć polityka – dodał Wojciech Wybranowski.
Gospodarzem audycji był Krzysztof Grzybowski
Polskie Radio 24/kawa
____________________
Data emisji: 14.08.17
Godzina emisji: 16.40