Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Polskie Radio Dzieciom
Adam Koniecki 22.09.2020

Życie z migreną

Medycyna integracyjna to zintegrowane i indywidualne podejście do problemów pacjenta. Oparta na dokładnej diagnozie, poszukuje przyczyn problemów i leczy przyczyny, nie symptomy. Takie postrzeganie zdrowia jest nieocenione w przypadków chorób psychosomatycznych, do których zalicza się m.in. różne rodzaje migreny.

Migrena jest zaliczana do tzw. pierwotnych bólów głowy, czyli takich, które nie są wynikiem innych towarzyszących chorób. Migrena charakteryzuje się napadowym występowaniem bólów głowy, którym czasem towarzyszą dodatkowe objawy neurologiczne.

Teorii dotyczących powstawania i rozprzestrzeniania się migrenowych bólów głowy jest wiele i żadna nie jest ostateczna i wyjaśniająca wszystkie wątpliwości.

Posłuchaj
58:57 [DAB]Dzieciom (PCM) 22 wrzesień 2020 21_00_14_SR_1_FIC_.mp3 22.09.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Dr Magdalena Cubała-Kucharska

Rozmawiała: Joanna Ficińska

Data emisji: 22.09.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!