X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Do końca września zaplanowano budowę 45 tysięcy km światłowodów w całej Polsce

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2015 20:27
Według ministra administracji i cyfryzacji Andrzeja Halickiego, do końca września powstanie w Polsce 45 tys. km światłowodów. Jak powiedział: „dokonamy skoku cywilizacyjnego”.
45 tysięcy km światłowodów do końca września
45 tysięcy km światłowodów do końca września Foto: Pixabay.com

Realizacja projektów budowy szybkiego Internetu jest priorytetem Narodowego Planu Szerokopasmowego przyjętego 8 stycznia 2014 roku przez Radę Ministrów. Program jest strategią rozwoju sieci szerokopasmowych w Polsce.

Wszystko zgodnie z założeniami

Minister zapytany o realizację Śląskiej Regionalnej Sieci Szkieletowej, która jest częścią narodowego planu, powiedział, że nie ma wątpliwości, że dochowane zostaną najważniejsze terminy.

- W niektórych województwach mamy już zakończone prace budowlane, mamy już etap rozliczenia. Na przykład w Wielkopolsce, w województwie lubuskim, województwie pomorskim. To już są sieci, które odebraliśmy. Natomiast w kilku województwach ten procent nieodebranych prac budowlanych jest jeszcze ciągle spory - powiedział minister i dodał, że projekt śląski jest "niezagrożony, jeżeli chodzi o możliwości doprowadzenia go do końca".

- Mam nadzieję, że we wrześniu spotkamy się tutaj, żeby przeciąć wstęgę - powiedział Halicki.

"Skok cywilizacyjny"

Poinformował, że te 45 tysięcy kilometrów światłowodów w Polsce będzie zrealizowane do końca września. - Jestem przekonany, że taką siecią, o takiej długości opleciemy Polskę; to jest ta sieć szkieletowa, która będzie oznaczać możliwość przejścia do drugiego etapu - właśnie budowy sieci dostępowej także z udziałem środków europejskich - z nowej perspektywy - mówił Halicki.

- To są ogromne inwestycje. Pod tym względem Polska jest największym placem budowy, jeżeli chodzi o sieć stałego dostępu. Można powiedzieć, że dokonamy takiego skoku cywilizacyjnego, jeśli chodzi o infrastrukturę i nie boję się powiedzieć, że będziemy pod tym względem jednym z najnowocześniejszych krajów - dodał.

Ostatnia mila

Jak mówił, z szybkiego Internetu, z nowoczesnej infrastruktury obywatele będą mogli skorzystać wtedy, kiedy wybudowane będą odcinki sieci już dostępowej do każdego domu, instytucji, indywidualnego odbiorcy (tzw. ostatnia mila - czyli odcinki, które łączą sieć z odbiorcą).

- Gdzieniegdzie te prace już się toczą natomiast w zdecydowanej większości te projekty będą uruchamiane, w ramach małych projektów, które w ramach nowej perspektywy ogłoszone konkursy będą we wrześniu - dodał.

Odbiorca zyska dostęp m.in. do infrastruktury, która oferować powinna nowoczesne usługi zarówno te związane z administracją, jak i sam dostęp do Internetu oraz usługi komercyjnej.

PAP, fko

Zobacz więcej na temat: cyfryzacja internet
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska szansa na cyfryzację gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2015 14:19
Jeżeli rząd i parlament wykażą się determinacją i jako jedni z pierwszych wdrożymy proponowane regulacje unijne w zakresie budowy jednolitego rynku cyfrowego, to możemy na tym bardzo dużo wygrać – mówi prof. Wojciech Cellary z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu w rozmowie z portalem wnp.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyfryzacja Europy: do jednolitego rynku daleko

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2015 20:30
Wzorem wielu państw rozwiniętych, UE powinna stworzyć własną strategię ery rewolucji cyfrowej, aby w pełni wykorzystać jej potencjał - powiedział na poniedziałkowej konferencji dotyczącej Jednolitego Rynku Cyfrowego, unijny komisarz Guenther H. Oettinger.
rozwiń zwiń