Polskie Radio

Przegląd Prasy Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2014 17:00
Pierwszy dzień wyborów do PE; Kontrakt na dostawę rosyjskiego gazu do Chin propagandą przeciwko UE i krajom Zachodu; Angela Merkel o migracji zarobkowej do krajów UE; Unijny program wymiany studentów („Erasmus”) - ocena po 27 latach; Nicolas Sarkozy i jego wypowiedź przed wyborami do PE.
Audio
epaselect BRITAIN EUROPEAN ELECTION CAMERON
epaselect BRITAIN EUROPEAN ELECTION CAMERONFoto: PAP/EPA/ANDY RAIN

Wybory do PE: dziś głosowanie w  Holandii  i WB. Dziennik „The Daily Telegraph” opublikował swój komentarz, w którym stawia przewrotną tezę, że głosowanie na antyeuropejską Partię Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) paradoksalnie wzmocni władzę Brukseli.

„UE nie jest unią socjalną” - wypowiedź kanclerz Angeli Merkel podczas debaty na temat migracji zarobkowej do Niemiec przytacza „Sueddeutsche Zeitung”. Podpisanemu  kontraktowi na dostawę rosyjskiego gazu do Chin poświęca miejsce na swych łamach „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

„Erasmus”, najsłynniejszy program UE ,ma coraz więcej zwolenników. Jednak „El Pais” zauważa, że po 27 latach od powstania  prawie dusi się własnym sukcesem. Stypendia trafiają do znacznie większej liczby studentów (ponad 3 mln), ale ich wysokość od lat się nie zmienia, a koszty życia stale rosną - czytamy w hiszpańskim dzienniku.

Nicolas Sarkozy i jego wizja UE. Na trzy dni przed wyborami europejskimi we Francji były prezydent wzywa do przeformułowania reguł wspólnotowych dotyczących imigracji - donosi dziennik „Le Monde”, na podstawie artykułu Sarkozy’ego, opublikowanego w tygodniku „Le Point”.

Zobacz więcej na temat: Dwójka Euranet Plus
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak