Polskie Radio

Przegląd Prasy Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 17:00
„Trybunał Sprawiedliwości UE zabrania testowania proszących o azyl z powodu prześladowań za orientację seksualną”
Audio

Wstrzymanie budowy gazociągu południowego jest dla Rosji strategicznym ciosem i dowodzi słuszności stanowiska UE w tej sprawie - Financial Times – Ta rezygnacja to porażka Putina -Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Niemcy, Francja i Włochy apelują do UE o „przyspieszenie walki z agresywnymi umowami podatkowym” - wyniki sprzedaży Apple w Hiszpanii rosną, ale nie idą za tym wyższe podatki, ponieważ gigant wyprowadza faktury za granicę – El Pais.

Litwa, jako ostatni z trzech krajów Nadbałtyckich za miesiąc przyjmie wspólną walutę - Versło żinios - Litwa jest mocno zależna od eksportu, a wspólna waluta zredukuje koszty transakcyjne.

Trybunał Sprawiedliwości UE zabrania testowania proszących o azyl z powodu prześladowań za orientację seksualną - Le Soir - Rzecznik Generalny Trybunału potępił kraje członkowskie za sięganie po upokarzające metody weryfikacj.

Trzy finałowe filmy nagrody Lux Prize przyznawanej przez PE są wyświetlane w PE do 12 grudnia - New Europe - O wyborze laureata zdecydują eurodeputowani, filmy z napisami w 24 językach UE, będą wyświetlane w 28 państwach.

 

Zobacz więcej na temat: Dwójka Euranet Plus
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak