Polskie Radio

Marek Niedźwiecki, Bryan Adams i jego... mama (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 09:30
Jeden z najważniejszych artystów ostatniego dwudziestolecia - tak o Bryanie Adamsie mówi Marek Niedźwiecki. Przypominamy archiwalny, przeprowadzony w 1996 roku, wywiad z kanadyjskim muzykiem.
Audio
Bryan Adams - muzyczna wizytówka Kanady
Bryan Adams - muzyczna wizytówka KanadyFoto: Marco Maas/flickr/CC BY 2.0

Marek Niedźwiecki rozmawiał z Bryanem Adamsem wielokrotnie. Po raz pierwszy w połowie lat 80., kiedy nikomu się jeszcze nie śniło, że wybitny Kanadyjczyk zawita kiedyś do Polski.  Gwoli ścisłości zaznaczyć trzeba, że polski dziennikarz kontaktował się z matką artysty. Jane Clarke przeczytała pytania Niedźwieckiego synowi i nagrała odpowiedzi na kasetę magnetofonową, która trafiła do Polski i zaprezentowana została na antenie radiowej Trójki. To był pierwszy polski wywiad z Bryanem Adamsem.

Potem Marek Niedźwiecki miał okazję kilkakrotnie spotkać kanadyjskiego artystę, a nawet odwiedzić jego prywatne studio nagraniowe w Vancouver oraz obejrzeć album z autorskimi - podobno znakomitymi - zdjęciami muzyka.

Przypominamy także drugą rozmowę, którą dziennikarz Trójki przeprowadził z kanadyjskimi artystą w 1996 roku. Doszło do niej przed pierwszym występem Bryana Adamsa w Polsce, a konkretnie w katowickim "Spodku". Muzyk opowiada między innymi o swoich jamajskich fascynacjach i filmowych przebojach, o innych gwiazdach sceny kanadyjskiej oraz wizerunku wolnej Polski na świecie.