X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Himalaista Ryszard Pawłowski: dziś góry są przy okazji

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 11:10
- Liczy się nie tylko wpinanie, a pasję można pogodzić z życiem rodzinnym - mówił w Jedynce Ryszard Pawłowski, jeden z najbardziej utytułowanych polskich himalaistów.
Audio
  • Smak gór według Ryszarda Pawłowskiego (Reszta świata/Jedynka)
Himalaista w akcji
Himalaista w akcji Foto: Masa Sakano/Flickr/CC BY-SA 2.0

Ryszard Pawłowski wziął udział w ponad 300 wyprawach w góry świata. Zdobył dziesięć szczytów 8-tysięcznych, w tym K2 (8611 m n.p.m.). Jest też jedynym Polakiem, który 5-krotnie stanął na szczycie Mount Everestu (8848 m n.p.m.).

Ostatnio ukazała się reedycja jego książki pt. "Smak gór". To wydawnictwo dla ludzi, którzy niewiele wiedzą o wspinaczce i górach. Ale pojawiły się w niej też tematy osobiste. - Przez ostatnie 10 lat moje podejście się zmieniło. Wielką wartość stanowi dla mnie rodzina. Nie powiedziałbym już też, że góry są ważniejsze niż kobiety - tłumaczył himalaista.

Zobacz także
konferencja-himalaje_001024 663x364.jpg
Polskie Himalaje 2018

Pawłowski nie rozstał się jednak z górami. W zeszłym roku stanął na szczycie Mount Enverestu. Prowadzi też sportowe wyprawy na Alaskę i do Patagonii w ramach programu Korona Nadziei. Przyznaje, że nie zaspokaja to jego ambicji sportowych natomiast sprawia mu przyjemność. Często wspina się też z najbliższymi. Można powiedzieć, że przeniósł rodzinę w góry.

Co musiałoby się wydarzyć, aby gość "Reszty świata" przestał się wspinać? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Reszta świata

Prowadzi: Tomasz Michniewicz

Gość: Ryszard Pawłowski (himalaista)

Godzina emisji: 9.12

Data emisji: 16.10.2015

tj/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nanga Parbat vs. Tomek Mackiewicz: zacząłem i trzeba to skończyć

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2015 11:50
- Gdy zaczynaliśmy myśleć o zdobyciu ośmiotysięcznika zimą, to nie mieliśmy zbyt dużego budżetu. Nanga była najbliżej, najbliżej Karakorum Highway. Była najłatwiej dostępnym ośmiotysięcznikiem z tych, na które jeszcze nikt nie wszedł. Dlatego padło na Nangę, a jak już zaczęliśmy to trzeba to skończyć - mówi Tomek Mackiewicz w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leszek Cichy: podzielam zachwyt Mallory'ego nad Everestem

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2015 17:48
- Góruje niepodzielnie nad wszystkimi szczytami. To potężny masyw skał i lodu, naprawdę największy na świecie, góra gór - mówił w Jedynce słynny polski alpinista.
rozwiń zwiń