Polskie Radio

Sławomir Neumann: PiS odcina nas od Komisji Weneckiej

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 09:08
- Komisja Wenecka spotka się głównie z przedstawicielami PiS i obawiamy się, że będziemy mieli do czynienia z przekazem wyjątkowo jednostronnym - mówi w "Salonie politycznym Trójki" przewodniczący klubu PO.
Audio
  • Sławomir Neumann o wizycie przedstawicieli Komisji Weneckiej i programie "Rodzina 500+" (Salon polityczny Trójki)
Sławomir Neumann
Sławomir NeumannFoto: Trójka

Komisja Wenecka zbada nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. W Polsce są już jej przedstawiciele, którzy będą wizytować różne instytucje i rozmawiać o zmianach w przepisach o Trybunale Konstytucyjnym.

Sławomir Neumann mówi, że Platformie Obywatelskiej odmówiono możliwości spotkania z przedstawicielami Komisji Weneckiej. - Pisałem do szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego, że jako największa partia opozycyjna chcemy się spotkać z delegacją Komisji Weneckiej, żeby przedstawić sytuację widzianą naszymi oczami. Otrzymałem odpowiedź, że Komisja Wenecka jest zbyt zajęta - mówi szef klubu PO i dodaje, że został odesłany do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, ale do dziś nie uzyskał od niego odpowiedzi.

- Skoro Prawo i Sprawiedliwość uważa, że w Polsce z demokracją jest wszystko w porządku, to nie rozumiem działania polegającego na odcinaniu opozycji od tego typu spotkania - mówi gość Trójki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy ze Sławomirem Neumannem, który mówił także, dlaczego jego zdaniem program "Rodzina 500+" jest oszustwem wyborczym Prawa i Sprawiedliwości.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Marcin Zaborski
Gość:
 Sławomir Neumann (przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej)
Data emisji: 8.02.2016
Godzina emisji:
8.13

kh/ei

Czytaj także

Spór o Trybunał Konstytucyjny. Komisja Wenecka z wizytą w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 07:21
Zmiany w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym będą głównym tematem rozmów z władzami i organizacjami pozarządowymi delegatów Komisji Weneckiej, którzy w poniedziałek i wtorek będą przebywać w Warszawie.
rozwiń zwiń