X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Spełniono żądania porywaczy polskiego misjonarza? Lider rebeliantów w RŚA zwolniony z więzienia

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 10:24
Lider rebeliantów w Republice Środkowoafrykańskiej Abdulaj Miskin został zwolniony z więzienia w Kamerunie w ciągu 48 godzin od uwolnienia polskiego księdza Mateusza Dziedzica, którego przez ponad miesiąc przetrzymywali ludzie Miskina - pisze AFP.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: lockstockb/sxc.hu/cc

AFP powołuje się na swego reportera obecnego na miejscu zdarzeń. Według niego Miskin został przedstawiony dziennikarzom w czwartek późnym wieczorem na lotnisku w Brazzaville (stolica Konga) przez władze kongijskie, gdy wysiadał z samolotu. Agencja informuje, że stało się to w obecności księdza Dziedzica.

Porywacze polskiego misjonarza nie domagali się żadnego okupu, lecz żądali uwolnienia swego lidera, co, jak się wydaje, zostało im obiecane - podaje AFP. Obaj mężczyźni mieli się spotkać z prezydentem Republiki Konga Denisem Sassou-Nguesso, regionalnym mediatorem w kryzysie środkowoafrykańskim, by podziękować za rolę, jaką odegrał w uwolnieniu.

- Jestem dumny z tego, że jestem wolny, że spotykam się z prezydentem Sassou-Nguesso - powiedział Miskin. Dodał, że dużo się modli, by pokój wrócił do Republiki Środkowoafrykańskiej (RŚA).

Ksiądz Dziedzic wróci do Polski

Tymczasem, jak pisze agencja, ksiądz Dziedzic ma wrócić do Polski najszybciej jak to możliwe. Duchowny powiedział, że cieszy się, że jest wolny, gdyż "to coś nadzwyczajnego". - Przez sześć tygodni byłem więziony. Traktowano mnie dobrze i z szacunkiem - dodał.

Polski misjonarz, uprowadzony w październiku w Republice Środkowoafrykańskiej i wywieziony w stronę granicy z Kamerunem, został uwolniony w środę. Jak informował rząd Kamerunu, podczas operacji przeprowadzonej przez armię tego kraju uwolniono w sumie 16 zakładników uprowadzonych przez rebeliantów.

Historia "generała" Miskina

AFP podkreśla, że kierowany przez Miskina Front Demokratyczny na rzecz Ludności Środkowoafrykańskiej (FDPC) już wcześniej dokonywał uprowadzeń w celu uwolnienia swego lidera. Miskin był przetrzymywany od chwili aresztowania w roku 2013 na granicy między Kamerunem a RŚA - podaje agencja.

"Generał" Miskin to dawny sprzymierzeniec rebeliantów (głównie muzułmańskich) z koalicji Seleka. Przejęli oni władzę w Republice Środkowoafrykańskiej w marcu 2013 r., co wywołało zbrojną kontrakcję milicji chrześcijańskich. W styczniu bieżącego roku Seleka musiała oddać władzę w następstwie utraty kontroli nad falą przemocy, która według ekspertów ONZ ściągnęła na kraj groźbę ludobójstwa.

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach >>>

PAP/aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polski misjonarz uprowadzony w Republice Środkowoafrykańskiej został uwolniony

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 17:00
- Ksiądz Mateusz Dziedzic czuje się dobrze - poinformował rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski. Dyrektor Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie ks. Krzysztof Czermak nie kryje radości. - Wszyscy się cieszymy i dziękujemy Bogu, że pozwolił nam doczekać tej chwili - czytamy w jego oświadczeniu.
rozwiń zwiń