X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Francuska zakładniczka uwolniona. Porwana przez chrześcijan

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 20:48
67-letnia Francuzka, przedstawicielka katolickiej organizacji charytatywnej została zwolniona przez porywaczy w Republice Środkowoafrykańskiej. Kobieta była przetrzymywana przez milicję chrześcijańską.
Audio
  • Francuska zakładniczka na wolności: korespondencja Marka Brzezińskiego (IAR)
Członkowie chrześcijańskiej milicji z Republiki Środkowoafrykańskiej
Członkowie chrześcijańskiej milicji z Republiki ŚrodkowoafrykańskiejFoto: Wikimedia/VOA/Public Domian

Informację o uwolnieniu Claudii Priest potwierdziło ministerstwo spraw zagranicznych Francji. Szef dyplomacji francuskiej Laurent Fabius powiedział, że rozmawiał z kobietą przez telefon. Jest ona w dobrym stanie zdrowia, chociaż przetrzymywana była w bardzo ciężkich warunkach. Na wolność wyszła dzięki staraniom władz i arcybiskupa Bangi.

Według źródeł w stolicy kraju, zwolniła ją milicja chrześcijańska, która kobietę przetrzymywała. Porywacze domagali się w zamian za Francuzkę wypuszczenia na wolność ich przywódcy, Rodrigue Ngaibona. Kilka dni wcześniej został on zatrzymany przez oddziały pokojowe ONZ.

67-letnia Francuzka przybyła do Republiki Środkowoafrykańskiej 6 stycznia z dwutygodniową misją pod patronatem pozarządowej katolickiej organizacji, niosącej pomoc medyczną. Wraz z nią 19 stycznia uprowadzono innego pracownika tej samej instytucji - obywatela środkowoafrykańskiego. On również odzyskał wolność.

Republika Środkowoafrykańska to kraj pogrążony w wojnie domowej. Na porządku dziennym są tam rozboje, kradzież i zabójstwa. Zwalczające się grupy militarne i polityczne nie oszczędzają nikogo - do ataków dochodzi także na misjonarzy.

W nocy z 12 na 13 października uprowadzony w Republice Środkowoafrykańskiej został polski ksiądz Mateusz Dziedzic, kapłan diecezji tarnowskiej. Porywacze przetrzymywali go ok. 1,5 miesiąca.

IAR/fc

Komentarze1
aby dodać komentarz
wiktordyl892015-03-01 15:35 Zgłoś
Open Doors International cytuje wypowiedź środkowoafrykańskiego biskupa: „Ubolewamy nad doniesieniami, które opisują Anti -Balaka jako grupę chrześcijańską. Anti -Balaka składa się z części społeczeństwa, która ma dość licznych ataków rebeliantów Seleka. Podkreślamy jednak ponownie, że nie wszyscy członkowie Anti-Balaka to chrześcijanie i odwrotnie, nie wszyscy chrześcijanie należą do Anti-Balaka. To samo dotyczy byłych rebeliantów Seleka i muzułmanów”.

Czytaj także

26-letnia francuska fotoreporterka zamordowana w RŚA

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2014 08:52
Camille Lepage, pracująca jako wolny strzelec i publikująca prace w głównych dziennikach francuskich i amerykańskich, jest pierwszym zachodnim dziennikarzem, który zginął w Republice Środkowoafrykańskiej od grudnia, gdy Francja wysłała tam wojsko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ksiądz Mateusz Dziedzic już w Polsce. Kilka dni temu odzyskał wolność

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2014 17:13
- Dziękuję Bogu i tym wszystkim, którzy przyczynili się do mojego uwolnienia - powiedział po przylocie do Warszawy misjonarz ks. Mateusz Dziedzic.
rozwiń zwiń