X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

UNICEF: dzieci nie będą już walczyć w Republice Środkowoafrykańskiej

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 13:41
Zbrojne grupy w ogarniętej wojną domową Republice Środkowoafrykańskiej porozumiały się w sprawie uwolnienia dzieci walczących w ich szeregach. Takie informacje podaje UNICEF, agenda ONZ walcząca o prawa dzieci.
Porozumienie jakie zawarł UNICEF dotyczy od 6 do 10 tysięcy dzieci
Porozumienie jakie zawarł UNICEF dotyczy od 6 do 10 tysięcy dzieciFoto: Human Rights Watch

Liderzy ośmiu grup zbrojnych w Republice Środkowoafrykańskiej uzgodnili, że wypuszczą małoletnich żołnierzy i inne dzieci, które są wykorzystywane w charakterze kucharzy, posłańców, lecz także w celach seksualnych - poinformował we wtorek UNICEF.
Według Funduszu Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom (UNICEF) umowa dotyczy dzieci, które zostały wcielone do ugrupowań zbrojnych. Ich liderzy ustalili też, że nie będą w przyszłości rekrutować dzieci.
- To zasadniczy krok w ochronie dzieci tego kraju - powiedział we wtorek wysłannik UNICEF do Republiki Środkowoafrykańskiej (RŚA) Mohamed Malic Fall.
- RŚA jest jednym z najgorszych miejsc na świecie dla dzieci i pragniemy współdziałać z lokalnymi władzami, by pomóc najmłodszym w powrocie do rodzin - powiedział przedstawiciel organizacji.
Deklarację podpisano w stolicy RŚA, Bangi, w trakcie trwającego tydzień forum na temat zakończenia konfliktu w RŚA na tle religijnym, w następstwie którego zginęło kilka tysięcy ludzi, a ponad milion musiało opuścić miejsce zamieszkania.
Liderzy zbrojnych ugrupowań, który podpisali deklarację, zobowiązali się także do umożliwienia UNICEF i innym organizacjom humanitarnym pełnego dostępu do kontrolowanych przez siebie regionów, by mogli sami ocenić, którym dzieciom pomoc jest niezbędna.
Wojna między chrześcijanami i muzułmanami w RŚA trwa od końca 2012 roku. Konflikt przerodził się w grabieże, religijne pogromy i odwetowe morderstwa dokonywane przez obie strony.

Dzieci wykorzystywane seksualnie

W raporcie, do którego dotarł "The Guardian", udokumentowano przypadki seksualnego wykorzystywania nieletnich chłopców przez francuskich żołnierzy w RŚA, gdy organizowana była tam misja pokojowa ONZ (Minusca). W rozmowach przeprowadzonych przez przedstawicieli ONZ ofiary, z których najmłodsza miała dziewięć lat, opowiadały, że były wykorzystywane seksualnie w zamian za jedzenie i pieniądze.

ONZ w środę potwierdziła, że jej pracownik w lipcu 2014 r. przekazał niezredagowaną wersję wewnętrznego raportu o domniemanych przestępstwach w RŚA władzom w Paryżu. Podkreślono, że naruszył on wewnętrzne procedury ONZ, ponieważ wcześniej nie zwrócił się ze sprawą do Urzędu Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (UNHCHR) i przekazał raport Francji przed usunięciem z niego informacji, mogących narazić ofiary, świadków i śledczych na niebezpieczeństwo.

W przeszłości kilkakrotnie wybuchały skandale w związku z oskarżeniami, że ONZ nie podejmowała działań w sprawie szajek pedofilskich działających w jej szeregach w Demokratycznej Republice Konga, Kosowie i Bośni. Organizacji zarzucano też, że jej żołnierze dopuszczali się wykroczeń seksualnych na Haiti, w Burundi i Liberii.

IAR, PAP, bk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent Francji: żołnierze wykorzystujący dzieci zostaną surowo ukarani

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2015 15:35
Prezydent Francji Francois Hollande zapowiedział surowe kary dla żołnierzy, którym zostanie udowodnione, że podczas misji pokojowej w Republice Środkowoafrykańskiej wykorzystywali seksualnie nieletnich chłopców.
rozwiń zwiń