X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

SLD i Twój Ruch idą do wyborów w koalicji Zjednoczona Lewica. "Mały krok dla SLD, ale wielki dla zjednoczenia lewicy"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2015 22:01
Rada Krajowa SLD podjęła w sobotę uchwałę o udziale SLD w koalicji Zjednoczona Lewica. Zatwierdziła również liderów koalicyjnych list do Sejmu.
Audio
Przewodniczący SLD Leszek Miller
Przewodniczący SLD Leszek Miller Foto: PAP/Radek Pietruszka

- Przytłaczająca większość była za – poinformował rzecznik Dariusz Joński.

Szef SLD Leszek Miller podkreślał znaczenie tej decyzji. - Zrobiliśmy dziś mały krok dla SLD, ale wielki krok dla zjednoczenia lewicy w Polsce - ocenił.

Miller poinformował o porozumieniu w sprawie list wyborczych. Zatwierdził tzw. "jedynki dotyczące kandydatów SLD, jednocześnie wskazał te okręgi wyborcze, które oddajemy do dyspozycji naszych koalicjantów" - powiedział Miller.

W poszczególnych miastach jedynkami SLD będą: w Gdyni Leszek Miller, w Gdańsku Joanna Senyszyn, w Łodzi Dariusz Joński, w Toruniu Jerzy Wenderlich, w Płocku Włodzimierz Czarzasty, w Kielcach Andrzej Szejna, a w Siedlcach Paulina Piechna-Więckiewicz.

TVN24/x-news

Uchwała w sprawie programu wyborczego

Rada Krajowa SLD podjęła uchwałę przypominającą, że celem Zjednoczonej Lewicy jest walka z nierównościami społecznymi.

Według Leszka Millera te cele, to: ustanowienie płacy minimalnej na poziomie 2500 złotych, zwolnienie z podatku dochodowego rodzin, których dochód nie przekracza 21 tys. złotych, oraz podniesienie najniższych emerytur i rent.

Posłuchaj
00:27 7735082_1.mp3 Wiceprzewodnicząca SLD Paulina Piechna-Więckiewicz o programie partii/IAR

Twój Ruch także w koalicji

Współprzewodniczący Twojego Ruchu Janusz Palikot powiedział z kolei dziennikarzom, że został upoważniony przez Radę Polityczną do podpisania umowy koalicyjnej z SLD, UP i Zielonymi. Dodał, że na listach Zjednoczonej Lewicy Twój Ruch będzie miał 10 jedynek i ok. 20 drugich miejsc.

Szef Twojego Ruchu pytany, gdzie jego ugrupowanie dostało pierwsze miejsca na listach powiedział, że poinformuje o tym wraz z pozostałymi koalicjantami w dniu rejestracji komitetu. - Uzgodniliśmy precyzyjnie, kto ile jedynek dostaje z poszczególnych koalicjantów. Nie ustaliliśmy jeszcze do końca w dwóch, trzech przypadkach, jeszcze się ważą losy konkretnych miejsc - powiedział.

Palikot dodał, że "nie ma sporu" wśród koalicjantów, że z jedynki z Warszawy wystartuje przedstawicielka TR Barbara Nowacka. - Bardzo się z tego cieszymy. To jest prestiżowe rozstrzygniecie i dobre dla Zjednoczonej Lewicy. Jestem przekonany, że także nasi kandydaci z drugich, trzecich i dalszych miejsc będą w stanie powalczyć o zwycięstwo - ocenił.

Pytany o głosy krytyczne przedstawicieli środowisk lewicowych, którzy mówią o nadreprezentacji Twojego Ruchu na listach, odpowiedział, że jego zdaniem takiej nadreprezentacji nie ma. - Nie ma żadnych sondaży, które by pokazywały, że relacje miedzy nami, a tym bardziej SdPl czy innymi mniejszymi środowiskami są takie, że to byłaby nadinterpretacja - powiedział.

Posłuchaj

00:28 7734944_1.mp3 Janusz Palikot o umowie koalicyjnej Zjednoczonej Lewicy

Umowa już wkrótce

Palikot powiedział, że umowa koalicyjna może zostać podpisana w tym tygodniu. Dodał, że "być może w poniedziałek, najpóźniej w środę" dojdzie do rejestracji komitetu Zjednoczonej Lewicy.

Koalicję - oprócz SLD - mają tworzyć Twój Ruch, Unia Pracy i Zieloni.

Szef SdPl Wojciech Filemonowicz i szef Unii Pracy Waldemar Witkowski poinformowali w sobotę, że SdPL z Unią Pracy, ugrupowaniem Wolność i Równość oraz w porozumieniu z Unią Lewicy i Partią Zielonych skierowały apel do SLD. Domagają się w nim "partnerskiego działania bez dyktatu jakiejkolwiek strony porozumienia”.

- Uważamy, że należy wspólnie rozważyć udział Twojego Ruchu w Zjednoczonej Lewicy – powiedział PAP Filemonowicz. - o naszej stronie nie będzie zgody (…), na nadreprezentację tego schodzącego ze sceny politycznej ugrupowania. Apelujemy do Rady Krajowej SLD o dalsze tworzenie tego porozumienia na zasadach partnerskich, choćby bez ugrupowania, które tych zasad nie szanuje – oświadczył.

W połowie sierpnia ma się odbyć konwencja programowa Zjednoczonej Lewicy.

By dostać się do Sejmu, lewicowy blok będzie musiał przekroczyć 8-procentowy prób wyborczy przewidziany dla koalicji.

PAP/IAR/iz

Zobacz więcej na temat: Janusz Palikot SLD
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak