Polskie Radio

Święto Wojska Polskiego. Biskup polowy wzywa do narodowego pojednania

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2015 11:49
Generał Józef Guzdek biskup polowy Wojska Polskiego wezwał Polaków do pojednania. - Świat jest coraz bardziej niespokojny, dlatego musimy się łączyć a nie dzielić - mówił na mszy w Święto Wojska Polskiego w katedrze polowej w Warszawie.
Audio
  • Generał Józef Guzdek wezwał Polaków do pojednania (IAR)
Prezydent Andrzej Duda oraz biskup polowy WP gen. Józef Guzdek  podczas mszy św. odprawionej w Katedrze Polowej WP
Prezydent Andrzej Duda oraz biskup polowy WP gen. Józef Guzdek podczas mszy św. odprawionej w Katedrze Polowej WPFoto: PAP/Tomasz Gzell

Generał Guzdek apelował do polityków i społeczeństwa, aby mając na uwadze własne bezpieczeństwo zażegnać waśnie i być odpowiedzialnym za wypowiadane słowa. - Wewnętrzne rozbicie zawsze zachęca wrogów do agresji. (…) Żebyśmy mogli się jej przeciwstawić musimy się zjednoczyć - podkreślił biskup. Duchowny mówił też o wadze wypowiadanych słów. - Słowo może ożywić i zabić - przestrzegał w kontekście pojednania i ewentualnego zagrożenia Polski.

W uroczystej mszy za ojczyznę i w intencji Wojska Polskiego w katedrze polowej uczestniczył prezydent Andrzej Duda i wicepremier minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. Obecni byli najwyżsi dowódcy wojskowi, szef BBN Paweł Soloch, parlamentarzyści, korpus dyplomatyczny, kapelani obrządków prawosławnego i ewangelicko-augsburskiego kombatanci i harcerze.

IAR/aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Święto Wojska Polskiego. Defilada na ulicach Warszawy, rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej w Ossowie

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2015 21:32
Wojsko wychodzi na ulice. W całym kraju odbywają się uroczystości związane ze Świętem Wojska Polskiego i 95. rocznicą Bitwy Warszawskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent w Święto Wojska Polskiego: konieczna większa obecność NATO w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2015 12:30
Obecność Sojuszu Północnoatlantyckiego w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej powinna być większa - uważa prezydent Andrzej Duda. Zwierzchnik sił zbrojnych mówił o tym w pierwszym wywiadzie udzielonym radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń