X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Nie żyje legenda radiowego reportażu Adam Wielowieyski

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015 06:10
Nie żyje legenda radiowego reportażu Adam Wielowieyski, dziennikarz przez wiele lat związany z Polskim Radiem. Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie.
Audio
  • Redakcyjna koleżanka i reportażystka Janina Jankowska wspomina Adama Wielowieyskiego (IAR)
  • Janina Jankowska mówi o tym jak zapamiętała Adama Wielowieyskiego (IAR)
  • Krzysztof Wyrzykowski, wieloletni pracownik Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia wspomina kolegę (IAR)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/kropekk_pl

Adam Wielowieyski pozostawił po sobie kilkadziesiąt reportaży, dostępnych obecnie w archiwum Polskiego Radia. Najbardziej aktywny zawodowo był w latach 60., 70. i 80. Później był mentorem dla wielu młodych adeptów zawodu.

Reportażystka Janina Jankowska powiedziała IAR, że Adam Wielowieyski był wspaniałym kolegą i prawdziwym profesjonalistą. Jak przypomniała, jego reportaże były wielokrotnie nagradzane nie tylko w Polsce, ale również na świecie. - Każdy młody reportażysta, który chce się dowiedzieć czegoś o radiu, powinien poznać reportaże Adama Wielowieyskiego - dodała.

Janina Jankowska, która sama przez długi czas pracowała w radiowej Jedynce i Redakcji Reportaży Literackich zapamiętała Adama Wielowieyskiego jako człowieka o wielkiej klasie i kulturze. - Dziś już nie ma takich ludzi - zakończyła Jankowska.

W ciepłych słowach wspominał zmarłego dziennikarza jego redakcyjny kolega Krzysztof Wyrzykowski, wieloletni pracownik Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Jak mówil, dla niego Wielowieyski był przede wszystkim mentorem i nauczycielem zawodu. To z nim poszedł na pierwsze nagranie, to on pokazał mu, jak tworzyć radiowe materiały.

Według Wyrzykowskiego, Adam Wielowieyski miał niezwykłą zdolność "chwytania świata dźwięków" i takiego konstruowania reportaży, by były one interesujące dla słuchacza. A poza tym - mówił rozmówca IAR - Wielowieyski miał "niesłychany dźwięk", a jego sposób prowadzenia narracji był "nie do podrobienia".

Adam Wielowieyski od kilku lat chorował, w wyniku czego stracił głos.

IAR/ sm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmarł Jan Prochyra, aktor Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2015 13:12
Jan Prochyra był jednym z najważniejszych aktorów Teatru Polskiego Radia. Był z nim związany przez całe swoje życie i zagrał w nim prawie 500 ról.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmarł Marian Adamski. Jeden z najwybitniejszych realizatorów dźwięku w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2015 07:46
Marian Adamski walczył w Powstaniu Warszawskim. Swoją przygodę z Polskim Radiem rozpoczął 1 sierpnia 1947 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje Barbara Grębecka, dziennikarka i reportażystka Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 21:04
Hanna Bogoryja Zakrzewska ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia wspomina, że Barbara Grębecka zrobiła bardzo wiele, by uratować od zapomnienia wiele zasłużonych postaci dla polskiej kultury i życia publicznego.
rozwiń zwiń