Polskie Radio

Sondaż Millward Brown: niezdecydowani trzecią siłą

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 21:54
Ostatni przedwyborczy sondaż Millward Brown dla Faktów TVN i TVN24. Dwa pierwsze miejsca zajmują, bez zaskoczenia, PiS i PO. Jednak aż 11 proc. ankietowanych przyznało, że nie wie jeszcze, na kogo zagłosuje.
Pierwsze posiedzenie Sejmu zwołuje prezydent na dzień przypadający w ciągu 30 dni od dnia wyborów
Pierwsze posiedzenie Sejmu zwołuje prezydent na dzień przypadający w ciągu 30 dni od dnia wyborówFoto: Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland/Flickr/CC BY-ND 2.0

Wybory parlamentarne - zobacz serwis specjalny >>>

Według sondażu, Prawo i Sprawiedliwość może liczyć niezmiennie na 32 proc. głosów. Chęć poparcia Platformy Obywatelskiej deklaruje 20 proc. ankietowanych, co oznacza spadek o dwa punkty procentowe w stosunku do poprzedniego badania. 

Osób niezdecydowanych jest więcej niż tych, którzy chcieliby zagłosować na trzecią w sondażu Zjednoczoną Lewicę. Wciąż 11 proc. wyborców nie wie, na kogo odda głos.

Zjednoczona Lewica znajduje się niemal na granicy progu wyborczego, który dla partyjnych koalicji wynosi 8 proc. Głosowanie na to ugrupowanie zadeklarowało 9 proc. wyborców. 

Na miejsca w Sejmie mogą liczyć jeszcze: Nowoczesna Ryszarda Petru z 8 proc. poparcia oraz – z wynikiem po 6 proc. – Kukiz’15 i KORWiN. Ostatnią partią w parlamencie, z niezmiennym od poprzedniego badania wynikiem 5 proc. jest Polskie Stronnictwo Ludowe.

Choć po wtorkowej debacie telewizyjnej głośno było o Partii Razem, to według sondażu może ona liczyć tylko na 1 proc. poparcia.

Udziału w sondażu odmówiło 2 proc. osób.

Sondaż zrealizowany przez Millward Brown SA dla Faktów TVN i TVN24 w dniach 20-22 października br. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych wśród 2000 osób pełnoletnich.

TVN24, bk

Czytaj także

Nowy sondaż TNS Polska. Duży spadek PO, Kukiz na trzecim miejscu

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 15:52
Portal Fakt24.pl opublikował ostatni przedwyborczy sondaż zrealizowany przez TNS Polska dla tego medium. Na pierwszym miejscu mocno trzyma się PiS z wynikiem 37,8 proc. Na PO zagłosowałoby 24,1 proc. Niespodziewanie znacząco zyskało ugrupowanie Pawła Kukiza.
rozwiń zwiń