Polskie Radio

Szef sztabu WOŚP przywłaszczył sobie pieniądze?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2012 11:30
Członkowie sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bolesławcu złożyli doniesienie na policję.
Szef sztabu WOŚP przywłaszczył sobie pieniądze?
Foto: fot. facebook.com/wosp

- Zgłosiliśmy fakt przywłaszczenia pieniędzy przez Henryka Jasińskiego, szefa sztabu WOŚP w Bolesławcu, bo nie wiemy, co z nimi zrobił - mówi "Gazecie Wrocławskiej" Janina Majewska, zastępca szefa sztabu. - Nic nie ukradłem - zapewnił Jasiński w rozmowie z dziennikiem.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Henryk Jasiński - jak ustaliła "Gazeta Wrocławska" - od niedzieli nie kontaktuje się z wolontariuszami i sztabem. 9 stycznia miał wypadek samochodowy, gdy odwoził kolegę. W samochodzie przewoził puszki pochodzące z finału WOŚP. Policja przekazała je osobie wskazanej przez Jasińskiego.

- Fundacja bacznie przygląda się sprawie Bolesławca i jest w stałym kontakcie z policją, która bada sprawę - powiedział "Gazecie Wrocławskiej" Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP.

Jak donosi gazeta, wolontariusze już wcześniej skarżyli się na współpracę z Jasińskim. W grudniu ze sztabu odeszło 12 osób. Według wolontariuszy podczas koncertów panował chaos, a puszki otwierano nie w banku, a w Ośrodku Kultury, gdzie odbywał się finał.

"Gazeta Wrocławska", kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Urząd Skarbowy kontroluje WOŚP

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2012 16:10
Jerzy Owsiak: Podlegamy kontroli jak każda organizacja. Taką kontrolę postulowali posłowie Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jubileuszowy finał WOŚP za nami. Kontrowersje trwają

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2012 17:54
40 269 194,76 zł przeznaczone zostanie na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Jak wyglądał XX finał Wielkiej Orkiestry?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Owsiak też licytuje na rzecz Orkiestry. Anonimowo

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2012 18:14
Ponad 1,7 mln zł z zebranych ponad 40 mln wpłynęło już na konta fundacji WOŚP. Wynik finansowy nie jest jeszcze ostateczny - aukcje na rzecz Orkiestry trwają do końca lutego.
rozwiń zwiń