X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

"Rodzina 500+" zachęci Polaków do starań o kolejne dziecko?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2016 19:05
- My się w ogóle nie zgadzamy, żeby w taki sposób realizować politykę prorodzinną - powiedziała o programie "Rodzina 500+" Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej w "Pulsie Trójki". Projektu bronił Jarosław Krajewski z PiS.
Audio
  • Projekt programu Rodzina 500+ po pierwszym czytaniu w Sejmie (Puls Trójki)
Program Rodzina 500+ ma pomagać w podejmowaniu decyzji o powiększeniu rodziny
Program "Rodzina 500+" ma pomagać w podejmowaniu decyzji o powiększeniu rodziny Foto: Glow Images/East News

Sejm rozpoczął prace nad projektem ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, wprowadzającym program "Rodzina 500 +", dzięki któremu rodziny otrzymają 500 zł na drugie i kolejne dziecko, a w mniej zamożnych rodzinach również na pierwsze. Odrzucenia projektu w pierwszym czytaniu chciała Nowoczesna, choć wcześniej klub zapowiadał, że projekt z poprawkami poprze. 

- To, że będziemy chcieli wnieść poprawki nie znaczy, że będziemy głosować za. Wkradł się jakiś błąd w przekazie - wyjaśniła Paulina Hennig-Kloska. Dodała, że byłoby najlepiej, gdyby program "Rodzina 500+" nie był realizowany. - Jeśli jednak trafi do komisji, mamy chęć zgłoszenia swoich poprawek - zaznaczyła.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki","Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Poseł Jarosław Krajewski z PiS nie potrafił odpowiedzieć, w jakim stopniu "Rodzina 500+" poprawi dzietność w Polsce. - To decyzja kobiety i mężczyzny o posiadaniu dziecka - powiedział. Podkreślił jednak, że PiS wspierając rodziny zachęca do tego. Poseł dodał, że wychowanie dziecka w Polsce kosztuje 180 tys. zł, a poprzez program wprost do rodzin trafi ponad połowa tej kwoty (108 tys.).

Jaką alternatywę dla programu "Rodzina 500+" proponuje .Nowoczesna? Dlaczego chce finansować to m.in. poprzez likwidację ulgi na dziecko? Czy krytyka projektu PiS jest uzasadniona? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Zaborski

Goście:
 Paulina Hennig-Kloska (Nowoczesna), Jarosław Krajewski (PiS)
Data emisji: 9.02.2016
Godzina emisji: 17.43

fc/ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sekretarz klubu Nowoczesna o "500+": projekt na lata z niepewnym finansowaniem

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 09:24
- Zanim dojdzie do głosowania zgłosimy poprawki, które będą dotyczyły głównie progu dochodowego – powiedziała w "Salonie politycznym Trójki" Monika Rosa z Nowoczesnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projekt programu Rodzina 500+ trafi do komisji. Będzie uchwalony do piątku?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2016 20:00
Projekt ustawy wprowadzającej program Rodzina 500+ trafi do sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny. Wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu zyskał poparcie tylko kilkudziesięciu posłów.
rozwiń zwiń