Polskie Radio

Usztywnione ciało to usztywniony umysł

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2015 13:18
Po wakacjach dzieci wracają do szkół, a dorośli do pracy. Niestety często jest to praca siedząca. Co robić, by długotrwałe siedzenie za biurkiem nie wpływało źle na nasze samopoczucie i stan zdrowia?
Audio
  • Ortopeda Rafał Mikusek mówi, jak zniwelować negatywne skutki długotrwałego siedzenia przy biurku (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Ziewać można z nudów, ale także ze zmęczenia.
Ziewać można z nudów, ale także ze zmęczenia.Foto: Glow Images/East News

- To, że długo siedzimy przy komputerze, nie jest najgorsze. Najgorsze jest to, że wracamy do domu i dalej siedzimy. Nie chcemy się ruszać, a nasz główny ruch to ruch kciuka na pilocie - mówi w audycji "Instrukcja obsługi człowieka" ortopeda Rafał Mikusek.

Gość Grażyny Dobroń tłumaczy, że usztywnianie ciała zawsze kończy się bólem, i daje proste rady, których zastosowanie pozwala zapobiegać negatywnym skutkom siedzącej pracy.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Gość: Rafał Mikusek (chirurg ortopeda)
Data emisji: 1.09.2015
Godzina emisji: 11.15

iwo/fbi

Czytaj także

Warzywa i siemię lniane - połączenie doskonałe

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2015 11:00
Połączenie w jednym posiłku siemienia lnianego i warzyw ma zarówno doskonały wpływ na zdrowie, jak i pomaga schudnąć. Kluczowe jest odpowiednie przygotowanie ziarenek lnu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niespodzianki w nowej piramidzie żywienia

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2015 15:40
- Mózg może wykorzystać glukozę, ale wyższej energii, jaka jest w tłuszczu - nie potrafi. Z tej energii może korzystać tylko mięsień - przekonuje dr Danuta Myłek, alergolog.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy gluten rzeczywiście powoduje otyłość?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 11:51
- Ludzie, którzy dają porady dietetyczne, nie znają prawdy. Tłuszcz to nie problem. To część dezinformacyjnej kampanii - mówi dr William Davies, autor książki "Dieta bez pszenicy. Jak pozbyć się pszennego brzucha i być zdrowym".
rozwiń zwiń