Polskie Radio

Jest szansa na stypendium dla wicemistrza świata w kickboxingu

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 21:42
Robert Krasonia nie byłoby stać na aktywne uprawianie sportu, gdyby nie pomoc finansowa ojca. Żali się, że nie otrzymał stypendium nawet w swoim Piotrkowie Trybunalskim.
Audio
  • Rober Krasoń z szansą na sportowe stypendium (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i.../Jedynka)
W Piotrkowie Trybunalskim promuje się głównie piłkę ręczną i zapasy.  Niewykluczone, że po sukcesie Robert Krasonia władze miasta postawią również na kickboxing
W Piotrkowie Trybunalskim promuje się głównie piłkę ręczną i zapasy. Niewykluczone, że po sukcesie Robert Krasonia władze miasta postawią również na kickboxingFoto: flickr/Kurosawa Michiyo

Pod koniec listopada w Dublinie w Irlandii odbyły się mistrzostwa świata w kickboxingu organizacji WAKO. Debiutujący na imprezie tej rangi Robert Krasoń, student Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej, zdobył tytuł wicemistrza świata w formule Full Contact.

- Tytuł mistrzowski został zdobyty w tym roku, a wnioski są składane do 10 grudnia roku poprzedniego. Oznacza to, że klub, w którym trenuje pan Robert, mógł złożyć dokumenty, aplikując o stypendium sportowe na rok 2016. Z tego, co udało mi się zorientować, takich dokumentów nie było. Natomiast nic stoi to na przeszkodzie, aby klub Roberta Krasonie wnioskował np. o nagrodę pieniężną - mówił w Jedynce rzecznik urzędu miasta Piotrkowa Trybunalskiego Jarosław Bąkowicz. 

W sprawie Roberta Krasonia Janusz Weiss rozmawiał również z Anną Kotkiewicz z Polskiego Związku Kickboxingu oraz z trenerem Krzysztofem Tomą z klubu Tom Center w Piotrkowie Trybunalskim. Do jakich doszli wniosków?

***

Tytuł audycji: Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać

Prowadzi: Janusz Weiss

Goście: Jarosław Bąkowicz (Urząd miasta Piotrkowa Trybubnalskiego), Anna Kotkiewicz (Polski Związek Kickboxingu), Krzysztof Toma (trener kickboxingu)

Data emisji: 4.01.2015

Godzina emisji: 17.30

Z pytaniami do Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

tj/mk

Zobacz więcej na temat: Janusz Weiss Sporty walki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak