X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Włoski teatr kwitnie w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2015 16:00
- Nazwę naszego teatru wzięliśmy od pseudonimu Filippo Buonaccorsiego, prozaika, który w XV wieku przyjechał do Polski i tu tworzył - mówił w Dwójce reżyser teatralny Alberto Macchi.
Audio
  • Reportaż na temat włoskiej Grupy Teatralnej Esperiente. Przygotowała Katarzyna Hagmajer-Kwiatek (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Alberto Macchi od 2013 roku przygotowuje nowe spektakle w Teatrze w Galerii Freta w Warszawie.
Alberto Macchi od 2013 roku przygotowuje nowe spektakle w Teatrze w "Galerii Freta" w Warszawie.Foto: Pixabay/alexandria

Alberto Macchi kontynuuje długą tradycję polsko włoskiej wymiany kulturalnej. Wraz ze swoją Grupą Teatralną "Esperiente" prezentuje warszawskiej publiczności spektakle w języku włoskim, ale też angielskim, francuskim i polskim.

Reżyser w Dwójce opowiadał, że jego eksperyment polega na tym, by przenosić historię na scenę teatralną. - Pierwsze co robię, konstruując przedstawienie, to badanie biografii człowieka o wyrazistej osobowości, najchętniej związanego z Polską - wyjaśniał Alberto Macchi.

Jakie postaci z polskiej historii szczególnie fascynują włoskiego reżysera?

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotowała: Katarzyna Hagmajer-Kwiatek

Data emisji: 24.03.2015

Godzina emisji: 15.00

bch/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak robić teatr, będąc na smyczy hegemona?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2015 18:30
- Zmiana roli teatru polega na tym, że on w demokratycznym społeczeństwie pełni ważną funkcję laboratoryjną - mówił w Dwójce prof. Andrzej Leder, filozof kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Zadara: w dobrym teatrze musi być knajpa

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2015 17:00
- Kiedy startowałem w konkursie na dyrektora Starego Teatru, śmiali się z tej teorii - mówi Michał Zadara. - Tymczasem życie teatru nie toczy się tylko na scenie. Wystarczy spojrzeć na TR Warszawa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy urzędnicy sterują ręcznie polskim teatrem?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2015 20:00
- Pamiętam komunę i cenzurę. Teraz dzieje się to samo, tylko w urzędniczym mundurze - ocenia Piotr Tomaszuk, dyrektor Teatru Wierszalin, zmagający się z władzami samorządowymi.
rozwiń zwiń