Polskie Radio

"Alfabet ciast". Sprawdź, jak smakują litery

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2015 11:39
Gościem "Dnia Kobiet" była Zofia Różycka, autorka książki "Alfabet ciast". Korzystając z jednego z przepisów dziennikarze Czwórki upiekli gruszkową tartę!
Audio
  • Zofia Różycka opowiada o swojej książce “Alfabet ciast” i zdradza sekrety swoich przepisów kulinarnych (Dzień Kobiet/Czwórka)
Przepisy na ciasta znajdziemy w książce Alfabet ciast pod kolejnymi literami
Przepisy na ciasta znajdziemy w książce "Alfabet ciast" pod kolejnymi literamiFoto: Glowimages/East News

Okł. książki Okł. książki

Różycka ma dwie pasje - pisanie i pieczenie ciast. Do skomponowania przepisów na wypieki, których nazwy zaczynają się na kolejne litery zainspirował ją właśnie alfabet. Pod literą "M" znajdziemy wypieki z marchwi, pod "K" jest karmel.

- Mój pierwszy wypiek, przed laty, to ciasteczka maślane, które okazały się porażką. To weszło mi na ambicję - wspominała Różycka i przyznała, że dziś najtrudniejszymi wypiekami w jej repertuarze są te z ciastem francuskim w roli głównej. Autorka książki opowiadała także o tym, jak powstają jej przepisy, wspominała serniki, które przygotowywało się u niej w domu i zdradzała sekrety domowych wypieków, ktore zawsze się udają.

***

Tytuł audycji: Dzień Kobiet

Prowadzą: Karina Terzoni, Aleksandra Jasińska

Goście: Zofia Różycka (artystka, autorka ksiązki "Alfabet ciast")

Data emisji: 24.07.2015

Godzina emisji: 9.00

kd/kul

Czytaj także

Dominika Wójciak: tradycyjną kuchnię "dosmaczam" po swojemu

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2015 12:00
Z zawodu geodeta, z zamiłowania podróżniczka. Dominika Wójciak, zwyciężczyni trzeciej edycji programu MasterChef, opowiedziała o tym, za co kocha gotowanie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Olivier Nasti: kucharz powinien być artystą

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2015 06:00
Dla kucharza gwiazdka Michelin to jak Oscar dla filmowca. - Ambicja, pracowitość i chęć rozwoju pomogą ci stać się najlepszym szefem kuchni - mówi Oliver Nasti.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Karolina i Maciej Szaciłło znają przepis na wieczną młodość!

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 16:00
- Technologia modyfikuje produkty tak, że to, co kiedyś uchodziło za dobre dla naszego zdrowia, dziś nie działa, albo może szkodzić - mówią autorzy książki "Karolina OdNowa. 69 sposobów na młodość".
rozwiń zwiń