Polskie Radio

Oberschlesien: fanów zdobywamy koncertami, nie promocją

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2015 14:00
Po nagraniu pierwszej płyty byli "ciekawostką". Dziś grupa Oberschlesien jest prawdziwą instytucją, a jej muzycy w szkołach i przedszkolach uczą dzieci języka i kultury Śląska.
Audio
  • Michał Stawiński i Marcel Różanka z Oberschlesien opowiadają o powstaniu płyty "II", działalności pozamuzycznej i planach zawodowych (Czwórka/Rock Block)
Grupa Oberschlesien podczas gali Niegrzeczni 2014, która odbyła się w Chorzowie. Muzycy przyznali w Czwórce, że na koncertach zawsze dają z siebie wszystko
Grupa Oberschlesien podczas gali Niegrzeczni 2014, która odbyła się w Chorzowie. Muzycy przyznali w Czwórce, że na koncertach zawsze dają z siebie wszystkoFoto: PAP/Andrzej Grygiel

- To jest magia. Robimy ważne rzeczy, przekazujemy wartości, które są cenne dla nas i dla innych – opowiadali w Czwórce Michał Stawiński i Marcel Różanka z Oberschlesien.

Nie rezygnują jednak z tworzenia muzyki i nagrywania kolejnych płyt. Pierwszą nagrywali na Śląsku, przy "II", która premierę miała kwietniu tego roku, przyjechali do Warszawy. - To był czas integracji, dobry czas, by lepiej się poznać. Mieszkaliśmy razem i bardzo się zżyliśmy - wspominali w Czwórce. Przyznali też, że w swojej twórczości mocno stawiają na elektronikę. - Działamy jednak niczym stara, dobra kapela, przyciągamy ludzi energią na koncertach, nie elementami promocji - mówili goście Bartka Koziczyńskiego.

Okazało się, że Oberschlesien ma fanów także wśród najmłodszych. W Czwórce opowiedzieli m.in. historię dziewczynki, która przy ich muzyce wybudziła się ze śpiączki.

***

Tytuł audycji: Rock Block

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Michał Stawiński i Marcel Różanka (wokalista i perkusista z grupy Oberschlesien)

Data emisji: 13.05.2015

Godzina emisji: 22.00

kd

Czytaj także

Muniek: "Prymityw" trzyma się nieźle, po latach nadal jest czad

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2014 10:30
20 lat minęło odkąd na rynku pojawił się "Prymityw" T.Love. - Zdecydowaliśmy się na reedycję albumu, bo wydaje mi się, że to jeden z ważniejszych krążków w historii obecnego składu T.Love - mówi Muniek Staszczyk. - Po odejściu Janka Benedka musieliśmy się zintegrować na nowo. Owocem tej integracji stał się "Prymityw".
rozwiń zwiń

Czytaj także

30 lat na scenie. Największe przeboje według Grabaża

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2014 09:20
- W lipcu 1984 roku po raz pierwszy stanąłem na scenie - opowiada Krzysztof "Grabaż" Grabowski. - Teraz te 30 lat opisałem na płycie piosenkami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hope: muzyka zawsze będzie dla nas na pierwszym planie

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 11:00
Swoją pierwszą płytę "Join The Gang" wydali w 2010 roku w Japonii. Dlatego, choć grają razem już ponad osiem lat, nowy album "Da Best Of" traktują jako swój... debiut.
rozwiń zwiń