X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Zbigniew Zapasiewicz - powinien być wieczny

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2009 21:00
Wydaje się, że powinni być wieczni i, że nie powinni odchodzić w pełnym słońcu...
Audio

Wydaje się, że powinni być wieczni i, że nie powinni odchodzić w pełnym słońcu...

- Nie byliśmy więc przygotowani i nie jesteśmy nadal gotowi.

 

14 lipca odszedł ZBIGNIEW ZAPASIEWICZ. - Pozostaje zebrać myśli i spróbować ogarnąć swoje wspomnienia, bo TAKIEGO życiorysu nie da się ogarnąć. - Pamięć zazwyczaj podpowiada strzępy obrazów i, dlatego staram się koncentrować na tych OSTATNICH spotkaniach. Zaprosiłam więc reżyserów, którzy w teatrze pracowali z artystą w ostatnich latach: profesora EDWARDA WOJCIESZKA ( "Żar" w TN ) oraz MACIEJA WOJTYSZKĘ ( "Słoneczni chłopcy" w T.Powszechnym w Warszawie ). - O próbę syntezy poproszę jednak JANUSZA MAJCHERKA - krytyka, który nie jedno w teatrze widział.

Czy posłuchamy GŁOSU WIELKIEGO AKTORA? - Powstrzymuje nas coś zazwyczaj przed przywoływaniem głosu tuż po... Z drugiej strony - radio operuje wyłącznie dźwiękiem, więc...

Do usłyszenia:

Barbara Marcinik, Michał Nogaś i Wojtek Dorosz, który zazwyczaj odnajduje dźwięki właśnie, których sama nigdy bym nie znalazła.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielcy interpretatorzy wielkiej literatury: Zbigniew Zapasiewicz

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2009 16:05
13 września 2009, godz. 21:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienie o Zbigniewie Zapasiewiczu

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2009 09:16
14 lipca 2009 zmarł jeden z najwybitniejszych polskich aktorów teatralnych i filmowych, reżyser, pedagog. Do ostatniej chwili pracował nad rolą Eugeniusza w „Tangu” Sławomira Mrożka w Teatrze Narodowym. Zbigniew Zapasiewicz miał 74 lata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Zapasiewicz nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2009 22:20
Miał 74 lata. Był nie tylko aktorem, ale także reżyserem i pedagogiem. W 1956 roku ukończył warszawską PWST, gdzie od roku 1987 roku był profesorem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmarł Zbigniew Zapasiewicz (1934 - 2009)

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2009 11:24
Wczoraj wieczorem (14.07) zmarł Zbigniew Zapasiewicz, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów teatralnych i filmowych, reżyser, pedagog. Do ostatniej chwili pracował nad rolą Eugeniusza w „Tangu” Sławomira Mrożka w Teatrze Narodowym. Miał 74 lata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie wyjdą już na brawa

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2009 16:10
"Nie wyjdą już na brawa" - audycja Iwony Malinowskiej z udziałem Witolda Sadowego, nestora wśród aktorów, felietonisty i autora książek o teatrze - między innymi "Za kullisami i na scenie ".
rozwiń zwiń