X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

„Tomasz Beksiński – In Memoriam” pod patronatem Trójki

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2015 09:51
2 lutego ukaże się płyta z utworami, które lubił i grał niezapomniany dziennikarz muzyczny.
Audio

W poniedziałek 2 lutego 2015 r. ukaże się niezwykłe wydawnictwo „Tomasz Beksiński – In Memoriam” z utworami, które lubił i grał w Programie 3 ten niezapomniany dziennikarz muzyczny i tłumacz. Płytę wydała Agencja Muzyczna Polskiego Radia, a patronatem opatrzyła ją Trójka, która w dniu premiery poświęci albumowi i jego bohaterowi wiele miejsca na antenie.

Krążek „Tomasz Beksiński – In Memoriam” dedykowany jest dziennikarzowi Programu 3 Polskiego Radia, felietoniście, wielkiemu pasjonatowi muzyki i filmu, a wreszcie znanemu tłumaczowi. Na album składają się utwory ulubionych artystów Tomka, m.in. The Sisters Of Mercy, Lacrimosa, Marillion, The Alan Parsons Project, Jethro Tull oraz polskich wykonawców – grup  Closterkeller i Collage. Album otwiera fragment „Neon Mariners” zespołu The Legendary Pink Dots, który był sygnałem jego audycji „Trójka pod Księżycem”, a zakończenie płyty stanowi utwór „Stationary Traveller” grupy Camel – kompozycja, którą pożegnał się ze słuchaczami w nocy z 11 na 12 grudnia 1999 r.

Tomasz Beksiński odszedł tragicznie 24 grudnia 1999 r. Miał zaledwie 41 lat.

Wyboru nagrań na dedykowaną mu płytę dokonali dziennikarze Trójki i sympatycy jego programów. – Tomka spotykałem prawie wyłącznie w radiu na Myśliwieckiej – wspomina Marek Niedźwiecki. – Kiedy ja kończyłem piątkową „Tonację Trójki”, mijaliśmy się na antenie. Tomek zaczynał „Muzyczną Pocztę UKF”. Przychodził zawsze wcześniej. Była więc chwila rozmowy o muzyce… – dodaje Marek Niedźwiecki, który opowie o Tomku i poświęconej mu płycie w bloku „Do południa”, w poniedziałek 2 lutego (godz. 9.00-12.00).

Tego samego dnia o godz. 18.15 Trójka przypomni reportaż  „Romantycy muzyki rockowej” Ireneusza Białka. – Audycje Tomasza Beksińskiego były bardzo ważnymi chwilami w życiu moim, Joanny, Grzegorza, Kuby i pewnie w życiu wielu innych ludzi. Wszyscy w napięciu słuchaliśmy każdego wypowiadanego przez Tomka słowa i od niego uczyliśmy się muzyki. My – jego słuchacze chcemy powiedzieć o tym, co pozostało w naszych sercach z tych spotkań. Zawsze pozostaniemy przecież romantykami muzyki rockowej – zachęca do wysłuchania reportażu jego autor.

 „Tomasz Beksiński – In Memoriam” została płytą tygodnia w Trójce i nagrania z niej będą emitowane na antenie od 2 do 6 lutego.

Album będzie można kupić w sklepiku „Walendziku” przy Myśliwieckiej 3/5/7 i w internetowym sklepie Polskiego Radia sklep.polskieradio.pl oraz dobrych sklepach płytowych.

Zobacz więcej na temat: Tomasz Beksiń„ski Trójka
Komentarze1
aby dodać komentarz
kljhiugyu2015-02-13 11:02 Zgłoś
Tak się zastanawiam - dla kogo jest ta płyta?.. Fani, którzy słuchali audycji Beksińskiego mają własne, składanki z utworami, ktore najbardziej im się kojarzą z Nosferatu. Z utworami, które w większości, ze względu na prawa autorskie, nie mają szans pojawić się na kolejnych(?) częściach "In Memoriam". Oddani fani wolą słuchać archiwalnych audycji mistrza, których - czy to w całości czy we fragmentach - zachowało się bez liku. Bo nade wszystko chodzi nie same utwory, ale o to, co było przed nimi i po nich: o pasję, o emocje, o ogień w słowach zapowiedzi i komentrzy Beksińskiego. Kto raz miał okazję usłyszeć "The Final Cut" z lektorem Piotrem Kaczkowskim, ten rzadko sięga po oryginalną płytę. Podobnie jest z ulubioną muzyką TB. A ludziom, którzy nie znali radiowo i nie słuchali Beksińskiego niniejsza składanka o tym człowieku nic nie powie. Bo jak mają zrozumieć dlaczego akurat "Halt mich", dlaczego "Sebastian", dlaczego "Stationary traveller", skoro sam TB tego nie powie swoim zbolałym głosem, z charakterystyczną intonacją, z akcentem częstorokoć na to jedno właściwe słowo? Sam zestaw utworów jest suchy, beznamiętny, bezduszny i zimny. Zimny jak grób TB. Kupiłem cd w dniu premiery i następnego dnia pozbyłem się go. Bo ta płyta jest wyłącznie dla... właśnie, dla kogo???... Kefas de Merciful