X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Festiwal EtnoKraków ponownie na antenie Radiowej Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 16:01
Maarja Nuut
Maarja Nuut Foto: mat. prasowe

Superfestiwal EtnoKraków, który odbył się w pierwszej połowie lipca, powróci do Programu 2 Polskiego Radia w najbliższą środę o godz. 19.00. W audycji „Podróż na jeden koncert” będzie można, wbrew nazwie, posłuchać aż trzech koncertów – koreańskiego Ensemble Sinawi, Laiksne z Łotwy oraz estońskiej wokalistki i skrzypaczki Maarji Nuut.

Sinawi” w koreańskiej muzyce ludowej czy folkowej oznacza improwizację. Pomysł na powstanie grupy zrodził się podczas spotkań i studiów nad prawdziwą naturą tradycyjnej muzyki koreańskiej. Na spotkania te składały się między innymi warsztaty oparte o tematykę rytmów, solowej muzyki instrumentalnej, pieśni szamańskich, istoty pansori (gatunku nazywanego koreańską operą) oraz wielu innych aspektów tradycyjnej muzyki. Poszukiwano odpowiedzi na pytanie o przyszłość koreańskiej muzyki, także tej improwizowanej, znajdującej swe źródło i oparcie w tradycji. Z takich doświadczeń, łączących wiedzę i pasję, intelekt i emocje, zrodziła się fascynująca twórczość zespołu.

Folkowy zespół Laiksne powstał w 1993 roku w Rydze. Na jego repertuar składają się dynamiczne pieśni rytualne i łotewskie piosenki liryczne, a także tradycyjna muzyka taneczna. Wokalna formuła proponowana przez grupę jest mocno zakorzeniona w tradycji, ale Laiksne otwarte jest także na wpływy muzyki współczesnej. Proponowane przez zespół pieśni i melodie pochodzą z terenu całej Łotwy, najwięcej jednak z kręgu Latgalii na wschodzie kraju, gdzie tradycje folklorystyczne są dobrze zachowane.

Maarja Nuut, skrzypaczka i wokalistka z północnej Estonii, jest zafascynowana twórczością starych wiejskich muzykantów – zarówno melodyjnością ich piosenek, jak i konstrukcją utworów, a także swoistą transowością. Minimalistyczne dźwięki loopera Maarji zabierają słuchacza w wyimaginowaną podróż w stronę ciągle zmieniających się dźwiękowych krajobrazów, które łączą tradycyjne taneczne melodie, piosenki i elementy muzyki live electronics.

EtnoKraków odbył się w dniach 5-11 lipca br. i stanowił koalicję dwóch prestiżowych wydarzeń: 36. Euroradio Folk Festival oraz 17. Rozstaje/Crossroads Festival Kraków. Jego program objął blisko 50 koncertów, w których wzięło udział ponad 300 artystów pochodzących z 4 kontynentów. Organizatorami tego bezprecedensowego przedsięwzięcia były Polskie Radio we współpracy z Europejską Unią Nadawców (EBU), Stowarzyszenie Rozstaje oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe i Miasto Kraków.

Zobacz więcej na temat: Dwójka EtnoKraków
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak