X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Tydzień przed premierą

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 16:05
Nowa płyta Dawida Podsiadło w Trójce.
Audio

6 listopada na rynku ukaże się drugi album Dawida Podsiadło zatytułowany „Annoyance and Disappointment”. W bieżącym tygodniu Trójka prezentuje przedpremierowo utwory z tej płyty.

Niespełna trzy lata temu, kiedy szykował się do wydania debiutanckiej płyty, Dawid Podsiadło był dobrze zapowiadającym się zwycięzcą telewizyjnego talent show. Teraz przedstawia swój drugi album solowy i jest jedną z gwiazd polskiej muzyki popularnej. Wielbiony przez fanów, ceniony przez krytyków, zapraszany i nagradzany (m.in. prestiżowy „Mateusz Trójki” dla najlepszego debiutanta 2013 r.), a przy tym niezmiennie skromny, twardo stąpający po ziemi facet i nadzwyczajnie utalentowany artysta. Tajemnica sukcesu? Oczywiście nietuzinkowy głos Dawida i charyzma, z którą musiał się urodzić, bo nauczyć się tego nie da. Ale nie tylko to…

– Bogdan Kondracki – producent wiodący. Daniel Walczak – producent i kierownik muzyczny zespołu. Aleksander Świerkot – gitarzysta. Michał Sęk – klawiszowiec, który na tej płycie ma swoich rękach potężnego potwora: olbrzymiego, ciężkiego Hammonda. Piotr Jabłoński – perkusista. Wojciech Król – basista. No i ja – w taki oto sposób Dawid Podsiadło przedstawia swoją drużynę. Z Bogdanem współtworzył już debiutancką płytę „Comfort & Happiness”, z pozostałymi kolegami zżył się podczas długiej trasy koncertowej. Nie chodzi tylko o dobrze spędzony wspólnie czas, o rockandrollowe wybryki, choć i tego nie brakowało, ale przede wszystkim o wzajemne inspirowanie się, o – nomen omen – grę zespołową. „Annoyance and Disappointment” to solowa płyta Dawida, ale i wspólne dzieło.

– W naturalny sposób zaczęliśmy razem tworzyć utwory. Na próbach przed koncertami, w salce przed wyjazdem gdzieś w Polskę… Czasem spotykałem się tylko z Olkiem, innym razem z Danielem, albo z Michałem – wspomina Podsiadło. – Nawet Bogdan, który znany jest z tego, że pracuje samotnie w domu, tym razem podzielał nasz entuzjazm i jemu również bardzo się podobało.

Na trwającą trzy tygodnie sesję nagraniową zespół zaszył się w lipcu br. w trójmiejskim studiu Custom 34 – tym samym, w którym zespół Curly Heads z Dawidem w roli wokalisty nagrał swoje debiutanckie wydawnictwo „Ruby Dress Skinny Dog”.

Efekt tej pracy to liczący ponad tuzin utworów album, który z jednej strony wyraźnie nawiązuje do debiutu – to wciąż szlachetny pop z alternatywnym drugim dnem – ale z innej ukazuje inne oblicze młodego, dopiero 22-letniego wokalisty. – Więcej w niej jest życia, energii, więcej nerwu, niż nostalgii i sentymentu – mówi o nowej płycie Dawid i trudno temu zaprzeczyć. Warto za to wspomnieć o pięknej oprawie graficznej wydawnictwa, w tym ilustracjach autorstwa Magdaleny Gawrońskiej, towarzyszących każdemu utworowi, a także o okładce, czyli fragmencie obrazu „David och Saul” Juliusa Kronberga, który co prawda powstał 130 lat temu, ale przecież przedstawia Dawida… I jak tu nie wierzyć w przeznaczenie?

Album „Annoyance and Disappointment” ukaże się na rynku – pod patronatem Trójki – już 6 listopada. Nagranie go promujące, czyli „W dobrą stronę”, zajmuje obecnie drugie miejsce na Liście Przebojów Trójki. Utwory z drugiej płyty Dawida Podsiadło Program 3 Polskiego Radia prezentuje przez cały tydzień poprzedzający premierę. Zapraszamy do słuchania.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak