X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Teatr Polskiego Radia nagrodzony Złotym Berłem

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 12:47
Teatr Polskiego Radia nagrodzony Złotym Berłem

Teatr Polskiego Radia został uhonorowany najważniejszą nagrodą w dziedzinie kultury w naszym kraju – „Złotym Berłem” Fundacji Kultury Polskiej i Banku Millenium. Wręczenie statuetki odbędzie się podczas uroczystej gali w poniedziałek 30 listopada w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

„Złote Berło”, nagroda ustanowiona przez Fundację Kultury Polskiej i Bank Millennium, przyznawana jest od 1999 roku za „najpełniej rozumianą twórczość intelektualną pojedynczego człowieka lub zbiorowości, grupy twórców, organizacji społecznej, instytucji artystycznej, ruchu kulturalnego czy naukowego”. Dotychczasowymi jej laureatami zostali m.in. Jerzy Giedroyć, Wojciech Kilar, Stanisław Lem, Roman Polański, Ewa Podleś, Sławomir Mrożek, Janusz Gajos, Tadeusz Różewicz, Jerzy Stuhr i Jerzy Maksymiuk.

Wyróżnienie dla Teatru Polskiego Radia zbiega się z zamknięciem jubileuszu 90-lecia Polskiego Radia, przy którym radiowa scena teatralna rozwijała się od samego początku istnienia narodowej rozgłośni – pierwszym słuchowiskiem w historii TPR była nadana na żywo WarszawiankaStanisława Wyspiańskiego. Reżyserem tej adaptacji był Mikl Kaszyna – ówczesny kierownik programowy. Premiera odbyła się 29 listopada 1925 r.

Podczas uroczystego wieczoru w poniedziałek 30 listopada (początek o godz. 19.00) w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie pojawi się zespół TPR oraz przyjaciele radiowego teatru – reżyserzy, aktorzy, scenarzyści, pisarze, kompozytorzy, producenci i realizatorzy, dzięki którym radiowy teatr co roku przygotowuje ponad sto premier – słuchowisk i spektakli, będących najczęściej adaptacjami utworów scenicznych. Statuetkę – rzeźbę Krzysztofa Nitscha – wręczy Rafał Skąpski, dyrektor Fundacji Kultury Polskiej.

Zgodnie z regulaminem nagrody, jej laureat może przyznać wyróżnienie w postaci „Małego Berła” wskazanej przez siebie osobie lub instytucji. Decyzją dyrekcji oraz zespołu artystów i pracowników Teatru Polskiego Radia „Małe Berło” w tym roku trafi do rąk Jacka Karnowskiego, prezydenta Sopotu – miasta, w którym od 2001 roku odbywa się Festiwal Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”.

Relację z gali zaprezentuje TVP2 w piątek 4 grudnia o godz. 16.05.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak