Polskie Radio

Słuchacze Trójki zebrali ponad 750 tys. zł dla chorych dzieci

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 09:32
Słuchacze Trójki zebrali ponad 750 tys. zł dla chorych dzieci

W piątek 5 lutego Program 3 Polskiego Radia podsumował zbiórkę pieniędzy w ramach charytatywnej akcji „Święta bez granic 2015”. Z licytacji na antenie Trójki, wpłat słuchaczy i wiadomości SMS udało się zebrać 752 099 zł. Kwotę tę otrzymają mali podopieczni Fundacji KOOCHAM, która pomaga dzieciom z niepełnosprawnością sprzężoną.

Słuchacze Programu 3 po raz kolejny uwodnili, że nie tylko święta, ale także ludzka dobroć i chęć pomocy nie mają granic – całkowita kwota zebrana przez Program 3 dla dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną wyniosła 752 099 zł. Kwota ta zwiększy się znacząco o dochód z (będącej wciąż w sprzedaży) płyty „Święta bez granic 2015” – prawdopodobnie będzie to ok. 100 tys. złotych. W popołudniowej audycji „Zapraszamy do Trójki” w piątek 5 lutego gościem Kuby Strzyczkowskiego była prezes Fundacji KOOCHAM Joanna Palica. – To były niesamowite licytacje! Państwa hojność okazała się zupełnie wyjątkowa. Brak mi słów… nie kryła wzruszenia Pani prezes.

Prowadzący audycję Kuba Strzyczkowski przyznaje, że po raz kolejny zaskoczyła go szczodrość słuchaczy Trójki. – Co roku jestem zachwycony zaangażowaniem, ochotą uczestnictwa w licytacjach, a przede wszystkim hojnością. To są fantastyczne, kosmiczne sumy – mówi dziennikarz prowadzący licytacje na antenie Programu 3.

W grudniu ub.r. Program 3 proponował w tych aukcjach swoim słuchaczom niezwykłe przedmioty od wyjątkowych ludzi – osobowości świata kultury, muzyki i sportu. Hitami licytacji okazały się m.in. estradowa sukienka Zaz i jej płyta „Paris, Encore!” (sprzedana za 36 tys. 333 zł), premierowy utwór „Tadeusz” autorstwa Smolika i L.U.C’a – z prawem do tytułu i publikacji (33 tys. 333 zł), a wreszcie zestaw noblistki, czyli wiersz „Cień” z autografem Wisławy Szymborskiej oraz zbiór jej felietonów i kalendarz z kolażami noblistki – z limitowanego numerowanego wydania (45 tys. zł).

W trakcie audycji HONOROWY DIAMENT TRÓJKI odebrał Pan Robert spod Wrocławia, który co roku bierze udział w charytatywnych licytacjach Programu 3 i przeznacza na ten cel rekordowe sumy.

Przypomnijmy – Radiowa Trójka już od 23 lat prowadzi akcje charytatywne, na które pozyskuje środki m.in. z corocznych licytacji i sprzedaży płyt ze słynnym „Karpiem”, czyli świąteczną piosenką Programu 3 Polskiego Radia. Najnowszą płytę „Święta bez granic 2015” wciąż można kupić w słynnym „Sklepiku Walendziku” przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie, sklepie internetowym sklep.polskieradio.pl oraz dobrych sklepach płytowych. Kwota uzyskana ze sprzedaży krążka zasili konto Fundacji KOOCHAM, która wspiera dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną i pragnie wybudować dla nich ośrodek specjalistyczny – tzw. Ooniwerek w Izabelinie w gminie Nieporęt k/Warszawy (konto:  Bank Millenium 09 1160 2202 0000 0002 6082 4039).

Więcej informacji na stronach: swietabezgranic.pl i koocham.pl.