X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Amos Oz w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2016 12:34
Michał Nogaś rozmawia ze znakomitym izraelskim pisarzem
Amos Oz w swoim mieszkaniu w Tel Awiwie
Amos Oz w swoim mieszkaniu w Tel AwiwieFoto: Michał Nogaś/Polskie Radio

15 marca ukaże się – sygnowane Trójkowym Znakiem Jakości – wznowienie „Opowieści o miłości i mroku” Amosa Oza. Natomiast dwa tygodnie później pojawi się w naszych kinach ekranizacja tej niezwykłej powieści w reżyserii Natalie Portman. Z tej okazji Michał Nogaś wybrał się do Tel Awiwu, rodzinnego miasta pisarza. Zapis rozmowy dziennikarza Programu 3 z wybitnym izraelskim pisarzem będzie można usłyszeć w „Klubie Trójki” w czwartek 10 marca o godz. 20.05.

„Czułem, że jestem świadkiem rzeczy wielkich. (…) Byłem bardzo wrażliwym i upolitycznionym chłopcem. Zacząłem czytać gazety i słuchać wiadomości kiedy miałem sześć, siedem lat. Znałem nazwiska głów państw, korytarz w naszym mieszkaniu był obwieszony mapami, na których mogłem śledzić przebieg II wojny światowej – już jako czterolatek. Znałem najważniejsze bitwy, wiedziałem z grubsza, o co chodzi w tej wojnie…” – pisze Amos Oz w „Opowieści o miłości i mroku” – książce z wieloma wątkami autobiograficznymi, która jest jednym z jego największych osiągnięć literackich, powieścią czytaną i docenianą na całym świecie. – 76-letni dziś pisarz przyznaje, że jest zdziwiony odbiorem dzieła. Myślał, że wydrukuje je w zaledwie stu egzemplarzach i rozda znajomym w Jerozolimie i Tel Awiwie. Tymczasem książkę pokochali czytelnicy na całym świecie, doczekała się wydań w kilkudziesięciu językach. Zachwyciła też Natalie Portman, która ponad 5 lat życia poświęciła pracy nad ekranizacją dzieła Oza – opowiada Michał Nogaś, dziennikarz Programu 3 Polskiego Radia.

O tym, jak dziś patrzy na „Opowieść o miłości i mroku” oraz film powstały na jej podstawie, o życiu w kibucu (ważny wątek w powieści, mający także wiele wspólnego z tematem tegorocznego festiwalu Literacki Sopot, którego gościem honorowym będzie Izrael) i o swojej najnowszej, także znakomitej powieści „Judasz”, Amos Oz opowiedział Michałowi Nogasiowi w swoim mieszkaniu w Tel Awiwie. Rozmowę tę będzie można usłyszeć w czwartkowym wydaniu „Klubu Trójki”. – W audycji rozdamy także egzemplarze książki opatrzonej patronatem Trójki. Zapraszam serdecznie! – dodaje Michał Nogaś.

Więcej w „Klubie Trójki” w czwartek 10 marca o godz. 21.05.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak