X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Historia z indeksem w tle. Lombard na Uniwersytecie Warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2015 03:19
Na terenie dzisiejszego Uniwersytetu Warszawskiego mieściły się różne obiekty. W momencie powstania uczelni nie było jasne, że to właśnie w tym miejscu będzie się mieściła stołeczna Alma Mater.
Audio
Największa polska uczelnia w 2016 roku będzie miała 200 lat. Polskie Radio jest patronem urodzin Uniwersytetu Warszawskiego
Największa polska uczelnia w 2016 roku będzie miała 200 lat. Polskie Radio jest patronem urodzin Uniwersytetu WarszawskiegoFoto: Wikipedia Commons/Domena Publiczna

Na terenie Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu znajduje się wiele zabytkowych budynków i pałaców. Siedziba władz uczelni, mieszcząca się w Pałacu Kazimierzowskim, była od XVII w. podwarszawską rezydencją królów, w której mieszkała m.in. Ludwika Maria Gonzaga. Mały Belwederek, siedziba dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, kryje w sobie wiele tajemnic.

Wystarczy przekroczyć bramę Uniwersytetu Warszawskiego, zaprojektowaną przez Stefana Szyllera, by wejść w oazę ciszy i zieleni. - Wszystkich państwa zapraszamy, bo przecież można tam się dostać bez żadnego biletu i obejrzeć wszystkie historyczne pamiątki - zachęca historyk dr Robert Gawkowski.

Jak czasy Szkoły Rycerskiej zmieniły Pałac Kazimierzowski? Czy w miejscu starego BUW miała powstać cerkiew prawosławna? O tych i innych tajemnicach uczelni opowiedział dr Robert Gawkowski.

***

Tytuł audycji: Naukowy zawrót głowy

Prowadzi: Dorota Truszczak

Gość: dr Robert Gawkowski (historyk Uniwersytetu Warszawskiego)

Data emisji: 12.05.2015

Godzina emisji: 23.14

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tak kiedyś wyglądało studenckie życie na UW

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 08:59
Pierwsi studenci Uniwersytetu Warszawskiego nie mogli nosić wąsów ani brody. Specjalny inspektor kontrolował ich na kwaterach, a także sprawdzał czy przesiadują w kawiarniach i gospodach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uniwersytet Warszawski, uczelnia wybitnych i wielkich Polaków

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2015 04:20
Wielu uczniów Uniwersytetu Warszawskiego zapisało nie tylko chlubną kartę w historii uczelni, ale również Polski. - Fryderyk Chopin nie tylko uczył się na UW, ale również tam mieszkał - opowiada dr Robert Gawkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płeć piękna przekracza progi UW

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2015 11:25
Pierwsze studentki zostały przyjęte na Uniwersytet Warszawski dopiero w 1915 roku. Od tego czasu uczelnia wydała wybitne absolwentki.
rozwiń zwiń