Polskie Radio

Senator PiS: wątpliwości wokół ustawy o in vitro jest dużo

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2015 13:25
- W parlamencie - pod wpływem emocji politycznych, koniunktury, którą chce wykorzystać PO instrumentalizując ludzkie życie - próbuje się przeforsować prawo, które jest sprzeczne z zasadami konstytucji - mówił w Jedynce Jan Maria Jackowski.
Audio
  • Senator PiS Jan Maria Jackowski o in vitro (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Jan Maria Jackowski
Jan Maria Jackowski Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Ustawa o niepłodności, regulująca zasady zapłodnienia pozaustrojowego in vitro jest najważniejszym punktem rozpoczynającego się w środę trzydniowego posiedzenia Senatu.

- In vitro - po pierwsze - to nie jest metoda, która leczy niepłodność, jest to metoda wspomaganego rozrodu. Po drugie - jedno dziecko, które się urodzi w wyniku tej metody traci swoje rodzeństwo. Nie jest tak, że z jednego zarodka jest jedno urodzone dziecko. Ok. 90 proc. zarodków praktycznie ginie. Jako obrońca życia jestem przeciwnikiem tej metody - podkreślił w audycji "Z kraju i ze świata" senator PiS.

- Ta sfera powinna być uregulowana. Polska jest jednym z nielicznych krajów, w którym procedura in vitro nie jest uregulowana (...) Jednak jeśli ustawa w obecnym kształcie nie zostanie odrzucona, to powinny się w niej przynajmniej znaleźć poprawki, które będą cywilizowały tę ustawę - wskazał Jan Maria Jackowski.

Jakie poprawki wprowadziłby gość Jedynki? Odpowiedź w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadziła: Grzegorz Ślubowski

Gość: Jan Maria Jackowski (senator PiS)

Data emisji: 8.07.2015

Godz. emisji: 12.21

kk/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Senat o in vitro. Ewa Kopacz: chciałabym, by nie było niespodzianki

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2015 07:45
Premier wyraziła nadzieję, że senatorowie Platformy Obywatelskiej zagłosują za ustawą regulującą zasady zapłodnienia pozaustrojowego in vitro. Jednocześnie poinformowała, że nie zostanie wprowadzona dyscyplina w klubie PO.
rozwiń zwiń