X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Wrocław przeciwko cyrkowym popisom zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2016 14:00
- Jestem wielkim przyjacielem widowisk cyrkowych - mówił w radiowej Jedynce weterynarz Jarosław Zajączkowski, inicjator akcji na rzecz zakazu występowania cyrków ze zwierzętami we Wrocławiu.
Audio
  • Jarosław Zajączkowski, inicjator akcji na rzecz zakazu występowania cyrków ze zwierzętami we Wrocławiu o motywach akcji (Jedynka/Z kraju i ze świata)
Cyrk z dzikimi zwierzętami od dawna wywołuje kontrowersje i spotyka się ze zdecydowanym sprzeciwem obrońców praw zwierząt
Cyrk z dzikimi zwierzętami od dawna wywołuje kontrowersje i spotyka się ze zdecydowanym sprzeciwem obrońców praw zwierzątFoto: Pixabay.com

Akcja zakończyła się sukcesem. Na mocy rozporządzenia prezydenta Wrocławia, grunty nie będą już udostępniane cyrkom, w których prowadzona jest tresura zwierząt.

- Większość chorób trapiących zwierzęta egzotyczne w niewoli ma swoje źródło w nieodpowiednich warunkach ich utrzymania. Dotyczy to również zwierząt trzymanych w warunkach cyrków - powiedział Jarosław Zajączkowski.

Gość audycji "Z kraju i ze świata" przyznał, że problem występuje też w ogrodach zoologicznych, ale tam kwestie określające minimalne warunki utrzymania zwierząt są regulowane rozporządzeniem ministra środowiska i są dosyć rygorystyczne. - Jeśli cyrki zapewnią takie same warunki, to ja jestem za - powiedział weterynarz.

Jak przyznał weterynarz, zwierzęta mogą mieć zabawę z dobrze poprowadzonej tresury. Zdecydowanie oddzielił jednak cyrkowe ćwiczenia dla zysku od nauki sztuczek przez właściciela, który robi to z miłości do zwierzęcia i chęci wspólnego spędzenia czasu. - Cyrki nie pokazują, jak zmuszają słonia do stawiania na taboreciku, czy lwy do skakania przez płonące obręcze - zwrócił uwagę Zajączkowski. Dodał, że nasz stosunek do zwierząt się zmienia i nie oczekujemy już od nich postawy niewolnika, który ma służyć, być poddany i ufny.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadzi: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Dr. med. wet. Jarosław Zajączkowski (ekolog, inicjator akcji na rzecz zakazu występowania cyrków ze zwierzętami we Wrocławiu)

Data emisji: 6.01.2016

Godzina emisji: 12.40

fc/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chcesz zmieniać świat? Zacznij od karpia

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2015 16:20
- Karp to ostatnie zwierzę w Europie sprzedawane żywe w takiej ilości. Jedzmy, ale nie męczmy - podkreśla w "Czterech porach roku" Jacek Bożek.
rozwiń zwiń