X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

"Tyrmand był hipsterem"

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2015 12:54
- Starałyśmy się nie naśladować nikogo i niczego, ale do Tyrmanda musiałyśmy się upodobnić - opowiadają blogerki nagrodzone w konkursie na zakończenie powieści Leopolda Tyrmanda.
Audio
  • Monika Dyrlica i Dagmara Klejn oraz Marcel Woźniak o fascynacji twórczością Leopolda Tyrmanda (Święta z Radiową Jedynką)
- Wydaje się, że o II wojnie światowej napisano już absolutnie wszystko i wymyślenie czegoś nowego graniczy niemal z cudem. Ten konkurs, tak naprawdę, czeka na taki cud - mówił dr Tomasz Makowski w Jedynce
- Wydaje się, że o II wojnie światowej napisano już absolutnie wszystko i wymyślenie czegoś nowego graniczy niemal z cudem. Ten konkurs, tak naprawdę, czeka na taki cud - mówił dr Tomasz Makowski w JedynceFoto: mat. promocyjne Muzeum Literatury

"Wędrówki i myśli porucznika Stukułki" to niedokończona mini powieść Leopolda Tyrmanda, w której podążamy za tytułowym bohaterem drogami kampanii wrześniowej, a następnie stajemy się świadkami jego działalności konspiracyjnej, dzięki której podróżujemy po okupowanej Polsce, od Warszawy przez Kraków po Wilno…

Konkurs na dokończenie książki ogłosiło wydawnictwo MG, a nagroda główna przypadła dwóm współautorkom najlepszej pracy: Monice Dyrlicy oraz Dagmarze Klejn. Co ciekawe, Autorki spotkały się dopiero na uroczystym ogłoszeniu wyników w siedzibie Muzeum Literatury, gdzie rozmawiała znimi Małgorzata Raducha. Od lat jednak przyjaźnią się internetowo, obie są blogerkami literackimi i znają swoją twórczość.

Ale nie tylko one "porwały się" na Tyrmanda. Nad biografią pisarza pracuje bardzo młody człowiek...

Konkursowi patronowała Radiowa Jedynka. Uzupełnione "Wędrówki i myśli porucznika Stukułki" wydawnictwo MG planuje wydać na Warszawskie Targi Książki.

***

Tytuł audycji: Sobota z radiową Jedynką

Prowadzenie: Małgorzata Raducha

Goście: Dagmara Klejn, Monika Dyrylica, Marcel Woźniak

Data emisji: 26.12.2015

Godzina emisji: 12.20

(mat. prasowe wyd. MG/asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Matthew Tyrmand: wiedzę o ojcu czerpię z książek

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2013 23:40
Leopold Tyrmand był znany z kolorowego życia i upodobania do kolorowych skarpetek. Dla syna pisarz to przede wszystkim LT. Miał zaledwie cztery lata, gdy zmarł znany pisarz, więc o tym jakim ojciec był człowiekiem Matthew Tyrmand dowiedział się czytając na jego temat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tyrmand na drogach kampanii wrześniowej i okupowanej Polski

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 07:40
"Wędrówki i myśli porucznika Stukułki" to niedokończona, ale stanowiąca fabularną całość minipowieść Leopolda Tyrmanda.
rozwiń zwiń