X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Na UJ zakopią w ogrodzie kapsułę czasu

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2014 00:02
Wszystko z okazji 650-lecia. Znajdą się w niej m.in. pliki czy wiadomości od studentów uczelni zapisane na niezwykle trwałej płycie DVD.
Audio

Kapsuła zakopana ma być 8 maja w Ogrodzie Profesorskim UJ. - Kapsułę będzie można otworzyć za co najmniej 50 lat. Zostawimy w niej przesłanie społeczności akademickiej, by potomni zapoznali się z nim i zastanowili, czy mieliśmy rację – zapowiadał w lutym rektor UJ Wojciech Nowak.

Samorząd Studentów UJ informacje dla przyszłych pokoleń od studentów UJ chce zapisać na superwytrzymałej płycie DVD. Zmieści się tam 4,5 GB danych przesłanych przez studentów. GlassMasterDisc jest płytą DVD wytworzoną ze specjalnego szkła, które pod względem odporności chemicznej przewyższa większość dostępnych na ziemi materiałów. Nośnik powinien wytrzymać zarówno w wysokich temperaturach - do 500 st. C, jak i w tempearaturach bliskich zera bezwzględnego. Nośnik jest wrażliwy jedynie na płynne kwasy i roztwory mocnych zasad o temperaturze powyżej 100 st. C.

Na zawartość kapsuły czasu będą się składać m.in. przesłania od władz UJ, medal jubileuszowy czy egzemplarz czasopisma Alma Mater. W kapsule znajdą się również wybrane materiały przekazane przez studentów uczelni.

Senat Rzeczpospolitej ustanowił 2014 rok Rokiem Wielkiego Jubileuszu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

(ew/PAP-Nauka w Polsce)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak