X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Partyjne rozgrywki w PSL. Pawlak czyha na porażkę Piechocińskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 12:20
Były prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego wycofał się z bieżącej polityki. Ma jednak przerwać milczenie i w niedzielę pojawi się na konferencji rzecznika PSL Krzysztofa Kosińskiego, kandydującego z ostatniego miejsca na Mazowszu.
Waldemar Pawlak
Waldemar PawlakFoto: www.pawlak.pl

Działania Waldemara Pawlaka są przemyślane i świadome. Były wicepremier nie chce brać udziału w przedwyborczej kampanii na rzecz poszczególnych kandydatów. - To Piechociński będzie rozliczony za wynik w tych wyborach. Pawlak będzie się mógł ustawić w roli recenzenta - zdradził plan byłego lidera ludowców jeden z jego stronników.

Z informacji PAP wynika, że Pawlaka próbowano namówić na wsparcie w kampanii kilku polityków PSL. Chodzi między innymi o ministra pracy Władysława Kosiniaka-Kamysza (kandydującego na Podkarpaciu) oraz wiceministra MSW Stanisława Rakoczego, który jest "jedynką" w okręgu dolnośląsko-opolskim.

- Sam się wyautował. W niczym nie chciał brać udziału - powiedział prominentny polityk PSL.
Wyjątek zrobi dla Kosińskiego. - To mój okręg wyborczy. Dziwne, żeby mnie tam nie było - zaznaczył.
Ze wsparcia Pawlaka na finiszu kampanii cieszy się Kosiński. - Liczymy, że na Mazowszu w wyborach europejskich poprawimy wynik sprzed 5 lat, a to oznaczałoby ponad 20 proc. poparcia dla PSL w województwie mazowieckim. To jest realne, bo mamy silną listę, która łączy doświadczonych polityków i młode pokolenie w PSL - zaznaczył.
Rzecznik PSL zastąpił Pawlaka wyborczej liście. Były prezes Stronnictwa nie był bowiem zainteresowany startem w wyścigu do Strasburga. Władze partii proponowały mu ostatnie miejsce na mazowieckiej liście.

W listopadzie 2012 roku podczas XI kongresu PSL Pawlak przegrał z Piechocińskim rywalizację o fotel prezesa partii.  W głosowaniu dostał 530 głosów. Jego rywala poparło wtedy 547 delegatów. Po porażce podał się do dymisji. Przestał pełnić funkcję wicepremiera i ministra gospodarki. Niemal całkowicie wycofał się także z bieżącego życia politycznego.

PAP/asop

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak