Polskie Radio

Olga Bołądź

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 10:10
Aktorka filmowa i teatralna, absolwentka krakowskiej PWST i Stella Adler Academy w Los Angeles. Stypendystka Institut del Teatro w Barcelonie. Po raz pierwszy zwróciła na siebie uwagę widzów w filmie Jarosława Żamojdy “Skorumpowani”, gdzie pojawiła się obok Jerzego Treli i Jana Englerta.
Olga Bołądź
Olga BołądźFoto: PAP/Archiwum/Stach Leszczyński

Olga Bołądź zagrała też w "Korowodzie” u Jerzego Stuhra. W 2010 roku mogliśmy ją oglądać w głównej roli w filmie "Skrzydlate świnie” w reżyserii Anny Kazejak. Za tę rolę została nagrodzona na II Festiwalu Filmu i Sportu w Wałczu w 2011 roku.

Kunszt aktorski pokazała w filmie "Nad życie”, gdzie brawurowo zagrała Agatę Mróz zyskując uznanie krytyków i publiczności. Popularność zapewniły jej świetne role w serialach m.in. "Czas Honoru”, "Hotel 52” czy "Układ Warszawski”.

(materiały promocyjne, pkur)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Peszek

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 13:04
Aktor, reżyser, wykładowca PWST w Krakowie, prowadzi warsztaty aktorskie m.in. w Europie i Japonii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Gajewski

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 12:51
Wybitny aktor teatralny, telewizyjny, filmowy oraz reżyser. W swoim dorobku artystycznym poszczycić się może wieloletnią współpracą z Teatrem Dramatycznym oraz Teatrem Narodowym, w którym pełni obecnie funkcję Dyrektora Artystycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arkadiusz Jakubik

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 12:53
Kultowy polski aktor oraz reżyser i scenarzysta. Występował na deskach Operetki Warszawskiej, Teatru Kalambur we Wrocławiu, Teatru Rampa, Teatru Rozmaitości, Teatru Powszechnego i Teatru IMKA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Woronowicz

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 09:25
Aktor filmowy i teatralny. Od 2001 związany ze stołecznym Teatrem Powszechnym. Zagrał w największych polskich produkcjach filmowych m.in. "Drogówka”, "Popiełuszko. Wolność jest w nas”, "Wałęsa. Człowiek z nadziei”, "Miłość”, "Baby są jakieś inne”, "Uwikłanie”, "Różyczka”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iza Kuna

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 09:35
Aktorka teatralna i filmowa, pisarka, blogerka. Występuje m.in. w Teatrze Narodowym i Teatrze Polskim w Warszawie. Rola Łucji w spektaklu Teatru Telewizji "Łucja i jej dzieci" przyniosła jej nagrodę Grand Prix dla najlepszej aktorki, podczas Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie.
rozwiń zwiń