X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Sokrates. Pobożny Grek, bezbożnik czy racjonalista? - panel dyskusyjny

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 14:00
Teologia Polityczna i Instytut Myśli Józefa Tischnera zapraszają na dyskusję zatytułowaną "Sokrates. Pobożny Grek, bezbożnik czy racjonalista?". Pretekstem do rozmowy jest premiera książki Marka L. McPherrana "Religia Sokratesa". Polskie Radio objęło patronat nad tym wydarzeniem.
Sokrates. Pobożny Grek, bezbożnik czy racjonalista? - panel dyskusyjny
Foto: materiały promocyjne

- "Religia Sokratesa" jest jedną z ważniejszych pozycji w ostatnich dwóch dekadach w światowej literaturze dotyczącej stosunku Sokratesa do religii - mówi o wydawnictwie prof. Ryszard Legutko. Jego zdaniem McPherran przeciwstawia się obrazowi Sokratesa jako konsekwentnego racjonalisty i dowodzi, że wypowiadał on sądy, których źródłem była religia i których nie dało się do końca uzasadnić ścisłym argumentem filozoficznym.

/

Książkę chwali też ks. prof. Jan Sochoń twierdząc, że autor skrupulatnie uzasadnia oryginalną tezę: doświadczenie religijne przenika zamysł filozoficzny Sokratesa w niebywale zasadniczym stopniu. - Lekceważenie tego zjawiska prowadzi do całkowitego wypaczenia misji ojca europejskiej antropologii i reformatora religii greckiej - ocenia.

Ta niezwykła książka jest pretekstem do podjęcia dskusji dotyczacej osoby i, co ważniejsze filozofii Sokratesa. Teologia Polityczna i Instytut Myśli Józefa Tischnera zapraszają na udział w dyskusji zatytułowanej "Sokrates. Pobożny Grek, bezbożnik czy racjonalista?".

W tym szczególnym spotkaniu temat podejmą: prof. Krzysztof Bielawski, Jan Maria Rokita, Prof. Zbigniew Stawrowski, Prof. Karol Tarnowski. Rozmowa poprowadzi Dariusz Karłowicz.

Spotkanie odbędzie się o godzinie 19.00 w Instytutcie Myśli Józefa Tischnera, który znajduje się w Krakowie ul. Sławskowska 14.

Mark L. McPherran (ur. 1949) - profesor Simon Fraser University, autorytet w zakresie filozofii religii, należy do grona wybitnych filozofów specjalizujących się w filozofii starożytnej. Studiował na University of California, był uczniem Gregory'ego Vlastosa. Autor książek "Religia Sokratesa" i nieznanej polskiemu czytelnikowi "Republiki Platona".

/

Patronat nad wydarzeniem objęło Polskie Radio.

 

(pkur)

 

 

Zobacz więcej na temat: Sokrates
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiem, czy nic nie wiem. Czy Sokrates jest aktualny?

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 17:00
Największym dziełem Sokratesa było jego własne życie. Miał powiedzieć "Wiem, że nic nie wiem". Czy w dobie społeczeństwa informacyjnego może to być ciągle aktualna dewiza?
rozwiń zwiń