Polskie Radio

Muzyczny obóz dla „starych dziewczyn”

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2015 12:59
Luciola Ladies Rock Camp to obóz dla „starych dziewczyn”, czyli tych, które skończyły 18 lat, ale mogących mieć nawet 99 – mówiła w Polskim Radiu 24. – Jeśli ktoś wie, że jest „zwierzęciem muzycznym”, tylko nie występował jeszcze na scenie, taką okazję znajdzie na obozie muzycznym organizowanym przez Krakowskie Stowarzyszenie Kobieca Transsmisja – dodała Małgorzata Grygierczyk.
Audio
  • 27.09.15 Małgorzata Grygierczyk: „Przez cztery dni będziemy próbowali spełnić muzyczne marzenia o scenie „starych dziewczyn” (…)”.
Krakowskie Stowarzyszenie Kobieca Transsmisja daje szansę tym paniom, które zawsze marzyły o występach scenicznych, a nie miały ku temu okazji.
Krakowskie Stowarzyszenie Kobieca Transsmisja daje szansę tym paniom, które zawsze marzyły o występach scenicznych, a nie miały ku temu okazji. Foto: https://www.facebook.com/lucciola.ladies.rock.camp

Praca w zespole, scena i rock&roll – to atrakcje Luciola Ladies Rock Camp. Czterodniowy obóz to okazja do praktycznego zgłębienia zjawiska współpracy, nauczenia się gry na instrumencie oraz śpiewu.

– W ciągu czterech dni „stare dziewczyny” będą uczyły się gry na instrumentach, takich jak bas, gitara, perkusja. Są też lekcje z wokalu. Dodatkowo prowadzimy zajęcia tłumaczące, jak stworzyć zespół muzyczny. Wszystko natomiast kończy się koncertem – powiedziała w Polskim Radiu 24 Ewa Langer ze Stowarzyszenia Kobieca Transsmisja.  

Organizatorki należą do międzynarodowej sieci Girls Rock Camp Alliance, zajmującej się edukacją muzyczną, społeczną przydatnością, współpraca w zespole, a przede wszystkim muzyką. Nauczycielki pracują wg specjalnie opracowanej amerykańskiej metodologii.

 Luciola Ladies Rock Camp odbędzie się w dniach 8-11 października. Więcej informacji na stronie: www.luciola.rockcamp.pl.

Z Małgorzatą Grygierczyk i Ewą Langer rozmawiała Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/dds/mr