Polskie Radio

Beata Przybytek "Wyjaśnienie"

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 08:10
Piosenki można posłuchać na antenie Jedynki we wtorek 8 grudnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Beata Przybytek
Beata PrzybytekFoto: PAP/Leszek Szymański

Piosenka dnia Jedynki to trzeci singiel promujący album Złote Myśli Kobiety Małgorzaty Maliszczak. Słowa napisała Zuzanna Ginczanka.

Złote myśli kobiety to więcej niż album, to wyjątkowy projekt oparty na wybitnej poezji polskiej z przełomu XIX i XX wieku, wokół którego Małgorzata Maliszczak – pianistka, kompozytorka i wykładowca Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach - artystka skupiła iście gwiazdorskie grono muzyków.

Wykonanie swoich dwunastu autorskich kompozycji powierzyła najlepszym na rodzimej scenie instrumentalistom, zaś interpretacji wybranych przez nią tekstów podjęli się wybitni wokaliści m.in.: Lora Szafran, Mietek Szcześniak, Beata Przybytek i Agnieszka Mali. W jednym z utworów gościnnie wystąpił akordeonista Marcin Wyrostek.

Album balansuje na pograniczu jazzu i wyrafinowanego popu.

mat.promocyjne, tj


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lora Szafran "Tylko Kocham"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2015 08:24
Dzisiejsza Piosenka Dnia Jedynki to utwór zaśpiewany przez Lorę Szafran - Mazurek a-moll op.17 nr 4 z projektu "Tylko Chopin" (1994). Tekst napisała Justyna Holm, a muzykę na płycie zaaranżował Bernard Maseli.
rozwiń zwiń