Polskie Radio

Grzegorz Małecki "Zamieszkaj w moim sercu"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 08:10
Piosenki można słuchać na antenie Jedynki we wtorek 5 stycznia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Grzegorz Małecki
Grzegorz MałeckiFoto: Bernard Branecki/Wikimedia Commons/CC-BY-SA-3.0

Na początku nowego roku postanowiliśmy przypomnieć państwu najlepsze naszym zdaniem piosenki dnia Jedynki ubiegłego roku. Wyboru dokonali dziennikarze redakcji muzycznej. W 2015 roku zaprezentowaliśmy państwu blisko 250 nowości, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Wierzymy, że rozpoczęty 2016 również dostarczy nam wielu wspaniałych doznań i wrażeń muzycznych.

Piosenka dnia Jedynki to nagranie z niezwykłej płyty "Marmolada Na Księżycu". To zestaw utworów, które skomponował Maciej Małecki, a słowa w mistrzowski sposób dopisał Grzegorz Wasowski. W nagraniach wzięło udział ponad 65 muzyków (w tym słynni jazzmani: Henryk Miśkiewicz, Marek Napiórkowski, Robert Majewski, Cezary Konrad), a towarzyszyła im Polska Orkiestra Radiowa. Całość wyśpiewał aktor Grzegorz Małecki.

Tytuł płyty wymyślił Grzegorz Wasowski, choć początkowo wzbraniał się przed napisaniem tekstów.  

mat.promocyjne, tj

Czytaj także

Płyta "Marmolada na księżycu". Dzisiaj już się tak nie gra

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 19:00
- Jeśli nagrywasz np. z Claptonem, to on przesyła ci z domu swoja partię, a ty wlepiasz ją w odpowiednie miejsce. W tym przypadku było inaczej, wszyscy siedzieli obok siebie w studiu - tłumaczył w Jedynce Grzegorz Wasowski.
rozwiń zwiń