X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Baroque Insight – koncert z muzyką baroku

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 16:05
Agencja Muzyczna Polskiego Radia zaprasza 30 stycznia o godz. 19.00 do Studia Koncertowego im. W. Lutosławskiego na spotkanie z muzyką Baroku. Wykonawcami będą Anna Kowalska - gitara barokowa i Anton Birula - teorba.
Anna Kowalska i Anton Birula
Anna Kowalska i Anton Birula Foto: materiały promocyjne

W programie tego wyjątkowego koncertu zatytułowanego Baroque Insight znajdą się: Allessandro PICCININI, Girolamo KAPSBERGER, Santiago de MURCIA, Gaspar SANZ, Robert de VISEE, Francois COUPERIN, Antoine FORQUERAY.

"W programie tym kładziemy szczególny nacisk na muzykę komponowaną na gitarę barokową i teorbę. Ten kameralny zestaw instrumentów był chętnie używany w Europie ponad dwa wieki temu. Niski rejestr teorby pięknie dopełnia wysoki zakres brzmienia gitary barokowej. Pierwotnie uznane za idealne instrumenty akompaniujące, jako para często używane były w grupie basso continuo. Umiejętność realizacji basso continuo i zdolności improwizacyjne, które posiadali muzycy tamtych czasów były urodzajną glebą dla sztuki spontanicznego muzykowania. Często znajdujemy kompozycje pierwotnie przeznaczone na instrumenty z rodziny lutni lub gitarę, w wersji na inne instrumenty i składy. Można sobie łatwo wyobrazić, że duża część dzieł, które spotykamy, pozostawia ogromny obszar dowolności wykonawcy, dając mu możliwość zostania w pewnym sensie ich współautorem. Pracując nad niniejszym programem próbowaliśmy odtworzyć spontaniczną atmosferę wrodzoną muzykowaniu, które było codzienną praktyką w epoce baroku".

Anna Kowalska & Anton Birula

 

Bilety do kupienia na stronie: sklep.polskieradio.pl oraz w kasie przed koncertem.

bk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Woman In Black" na Walentynki. Sasha Strunin w Studio im. Witolda Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2017 11:05
Agencja Muzyczna Polskiego Radia zaprasza 14 lutego br. o godz. 19 do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego na koncert promocyjny płyty Sashy Strunin "Woman In Black".
rozwiń zwiń