Polskie Radio

Jest śledztwo ws. prezydent Warszawy. Kukiz'15 żąda dymisji Hanny Gronkiewicz-Waltz, PO atakuje prokuraturę

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 15:13
Kukiz'15 żąda dymisji Hanny Gronkiewicz-Waltz w związku ze śledztwem Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. - Pani prezydent powinna ustąpić ze stanowiska. Tak zachowałby się każdy normalny człowiek - mówi portalowi PolskieRadio.pl poseł Marek Jakubiak. - Dziwi nas śledztwo prokuratury, nie ma żadnych podstaw do stawiania zarzutów - komentuje rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk. 
Hanna Gronkiewicz-Waltz
Hanna Gronkiewicz-WaltzFoto: PAP/Jakub Kamiński

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga wszczęła śledztwo w sprawie przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 2,5 mln zł przez prezydent m. st. Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz lub jej zastępcę w zamian za zaniechanie czynności służbowych. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył stołeczny radny Jan Śpiewak. Zaniechanie miało polegać na czasowym powstrzymaniu się od wystąpienia z wnioskiem do rady m.st. Warszawy o podjęcie uchwały o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu ogrodów działkowych przy Saskiej Kępie w rejonie ul. Kinowej, al. Stanów Zjednoczonych oraz al. Waszyngtona w Warszawi.

- Prokuratura z zasady zajmuje się wyjaśnianiem składanych zawiadomień. Nie mamy wątpliwości, że nie ma ono poparcia w żadnych dowodach, ani wydarzeniach dotyczących procedury planistycznej - komentuje sprawę rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk. Z kolei poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński uważa, że jesteśmy świadkami "wielkiej nagonki" na Hannę Gronkiewicz-Waltz.

-Kolejne informacje dobiegające z prokuratury pokazują, że próbuje się za wszelką cenę wmieszać panią prezydent w jakąś aferę. Czekam spokojnie na finał tej srawy. Pani prezydent jest osobą powszechnie znaną z uczciwości dlatego w tej sprawie na pewno się obroni - mówi poseł PO. A Bartosz Milczarczyk przekonuje. - Nie ma żadnych podstaw, żeby stawiać jakieś zarzuty. Tym bardziej dziwi nas wszczęcie śledztwa, oby nie miało ono charakteru politycznego - stwierdza rzecznik prasowy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Inaczej sprawę widzi Kukiz'15. - Pani prezydent powinna podać się do dymisji. Tak zachowałby sie każdy normalny człowiek. Obecnie tylko szkodzi wizerunkowi stolicy - komentuje Marek Jakubiak z Kukiz'15. Co na to PO? - Mam zbyt mało informacji, żeby to ocenić. Widzę tylko, że prokuratura kierowana przez Zbigniew Ziobro wynajduje kolejne rewelacje. Zobaczymy, co będzie następne - tłumaczy Kierwiński.


Michał Fabisiak, PolskieRadio.pl


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak